sobota, 2 grudnia 2017

W co gram #94 - Persian Nights - Sands Of Wonders

Cześć!

   Niespodzianka, to ja :-D Dziś piątek (!!!) więc będzie gra. I będzie to gra w pięknym baśniowyn klimacie - Persian Nights - Piaski Przeznaczenia od Artifex Mundi :-)

źródło foto
Wcielamy się tu w Tarę - aptekarkę, którą przechodzimy większość przygody, jednak momentami kiedy jakaś czynność tego wymaga, możemy się przełączyć na jej towarzysza przygody - Dariusa.
Rzecz dzieje się oczywiście w Persji, a nasza protagonistka stara się odnaleźć lekarstwo na chorobę panującą w królestwie, oraz pokonać Wielkiego Wezyra Zaveda, który przejął władanie nad Persją po śmierci króla.

źródło foto
W menu startowym znajdziemy takie zakładki jak extras (z filmikami, minigierkami, achievementami, scenami HO, concept artami, soundtrackiem i tapetami), czy more (opcje, profile, achievementy, newsami, napisami końcowymi czy newsletterem).
Do wyboru mamy 4 poziomy trudności - casual, advanced, expert i custom.

źródło foto
W lewym dolnym rogu ekranu znajduje się dziennik, mapa i znajdźki. Mapa pozwala na szybkie podróżowanie i ułatwia nam życie znacznikami (!, ludzik, ?).
Po prawej stronie ekranu znajduje się jak zawsze przycisk pomocy (hint), a tuż obok niego apothecary, które służy nam do tworzenia przeróżnych mikstur :-)

źródło foto
źródło foto
Minigierki są na średnim poziomie trudności, a sceny HO znajdziemy tu zarówno obrazkowe jak i przedmioty spisane na liście.

źródło foto
źródło foto
źródło foto
Jedną z minigierek jaką możemy tu spotkać jest odpieranie i rzucanie czarów, a zbieracze oprócz standardowych achievementów mają do zebrania 32 poukrywane na planszach pałace. Kiedy jakiś znajduje się na planszy, znaczek pałacu w lewym dolnym rogu ekranu świeci na biało.

źródło foto
źródło foto
Przedmioty jakie zbieramy do inwentarzu są czasem oznaczone plusem - te są interaktywne. Można je otworzyć, zmodyfikować, połączyć kilka w jeden.

Persian Nights nie odbiega od wysokich standardów, do jakich przyzwyczaiło nas Artifex Mundi - świetna oprawa muzyczna, piękna oprawa graficzna i ciekawa, wciągająca przygoda. Twórcy dodatkowo urozmaicili tytuł w możliwość zadawania postaciom pytań w celu uzyskania wyczerpujących informacji na jakiś temat.
Gorąco polecam! :-) Grę możecie nabyć na stronie Steam, lub bezpośrednio na stronie Artifex Mundi.

   Życzę spokojnej nocy i do zobaczenia :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz