środa, 2 sierpnia 2017

50 dobrych filmów: 22-26

Cześć!

   Dziś kilka kolejnych tytułów do zbioru 50 dobrych filmów/seriali obejrzanych przeze mnie w tym roku.

It's Complicated (2009)

źródło foto
Chyba każda kobieta tak ma - dobra komedia romantyczna jest w stanie zatrzymać przed telewizorem nawet mnie. A jeśli dodatkowo zobaczę w niej Meryl Streep i Aleca Baldwina wciągam jak gąbka. Gorąco polecam :-)

The Big Wedding (2013)

źródło foto
Jak widzicie wzięło mnie coś na komedie romantyczne :-D Diane Keaton, Susan Sarandon, Robert De Niro i Robin Williams - te 4 nazwiska powinny Wam wystarczyć do włączenia tego tytuły na listę obowiązkowych do obejrzenia. Warto, uśmiałam się do łez :-)

Joshua (2007)

źródło foto
To był naprawdę dobry thriller! I przyznaję, że obejrzałam go aż 2 razy :-) Polecam!

Dunkirk (2017)

źródło foto
Dla fanów kina wojennego i Christophera Nolana. Polecam pospieszyć się jeszcze na seans w kinie. Ja załapałam się na doskonały maraton filmowy Nolana, w tym Dunkierkę. Było super!

Twin Peaks (1990) 

źródło foto
Nie zabijajcie mnie, nie linczujcie jeszcze (a może raczej Lynchujcie :-D). Nie wiem dlaczego TAK DŁUGO zajęło mi zabranie się za jeden z najbardziej kultowych seriali ever. Nie wiem naprawdę, ale już grzecznie nadrabiam wszelkie zaległości i zaczęłam od samego początku, czyli sezonu pierwszego. Senna atmosfera małego miasteczka położonego w malowniczych krajobrazach, przedziwna (naprawdę przedziwna) gra aktorska, bardzo charakterystyczne postacie, powoli budująca się schiza, która do tej pory nie daje mi spać i czym prędzej muszę się zabrać za kolejny sezon. Nie, nie jestem jakąś fanką Lyncha, wręcz na odwrót. Ale Twin Peaks to dzieło doskonałe, coś do czego na pewno będę wracać i bardzo się cieszę że w tym roku powstaje kontynuacja, która zresztą mocno przyczyniła się do tego, że obejrzałam początek (bo bardzo chcę zobaczyć ten tegoroczny, a bez nadrobienia starych sezonów nie ma co się za to zabierać).

   Piosenka na dziś: oczywiście znane wszystkim, mega wyciszające intro do Twin Peaks :-)


   Życzę udanego dnia i do zobaczenia :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz