czwartek, 24 sierpnia 2017

Opuszczone wagony

Cześć!

   Jakiś czas temu wybrałam się do Podjuch na oglądanie z bliska opuszczonych wagonów kolejowych, o których wielokrotnie słyszałam od znajomych.


Wyjaśniając osobom spoza Szczecina, Podjuchy to jedna z dzielnic miasta na prawobrzeżu. Pędzą tędy tory kolejowe i właśnie tu porzucono kilka wagonów.Dostać się do nich było niewyobrażalnie ciężko. Porośnięte są już wysokimi krzakami, wypełnionymi pająkami, kleszczami i innym diabelskim nasieniem. Nie wiem ile razy zostałam ugryziona przez jusznice deszczowe (czyli potocznie końskie muchy), które nie dość że upierdliwe do granic możliwości, stosowały tu zmasowany atak. Już jeden taki owad potrafi uprzykrzyć życie, a co dopiero z 10 na raz?W środku znalazłam w zasadzie to, czego się spodziewałam. Bałagan nie z tej ziemi, ślady licznych imprez zakrapianych tanim alkoholem i niewyobrażalny smród fekaliów, nasilający się z każdym krokiem zrobionym naprzód. Nie wiem jak można wytrzymać takie warunki jeśli jeszcze ktoś szuka tu schronienia.

Przez to ogromne zasyfienie miejscu zupełnie brakowało magii. Spodziewałam się dobrych, falloutowych zdjęć spalonego składu (do którego ostatecznie się nie dostałam bo na straży stała prawdziwa armia końskich much i przerośniętych krzyżaków), a w zamian mam zdjęcia bałaganu i niezapomniane wrażenia węchowe.

Szkoda. Nie licząc latania samolotem, przejazdy pociągami to moja ulubiona forma podróżowania. Te tutaj już nigdy nigdzie nie wyruszą.
Będąc tu w okolicy zrobiłam też zdjęcie pobliskiego wiaduktu i komina, ale nie jest to zwyczajny komin.
Należał on do upadłej fabryki włókien sztucznych "Wiskord".  Jest on najwyższym kominem w Szczecinie i jednym z najwyższych w Polsce. Mierzy aż 250 metrów!!!! Podobno przy odpowiednich warunkach pogodowych widać z niego Bałtyk :-)

   Poniżej wrzucam Wam filmik z przepięknymi zdjęciami z góry, zobaczcie koniecznie!


Na Youtube znajdziecie też kilka filmików ze wspinaczki na 250 metrowy szczeciński komin :-)

   Na dziś to wszystko, życzę udanego wieczoru i do zobaczenia :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz