poniedziałek, 25 września 2017

50 dobrych filmów: 27-32

Cześć!

   Dziś kolejne tytuły, tworzące listę dobrych filmów obejrzanych przeze mnie w tym roku, takich które mogę gorąco polecić :-)

Kedi - Sekretne życie kotów (2016)

źródło foto
Ten film ma w sobie wszystko, żeby kupić akurat mnie: koty i Stambuł, w którym tak bardzo chciałabym się znaleźć już teraz zaraz (o moim zafascynowaniu tym pięknym miastem może poopowiadam kiedy indziej). Przepiękne zdjęcia i przyjemna muzyka sprawiły, że historię kilku kocich bohaterów oglądało mi się co najmniej tak miło jak Makrokosmos (chociaż tam muzyka i zdjęcia w locie były nie do podrobienia). W każdym razie polecam gorąco, fajne kino familijne albo tak po prostu dla odprężenia :-)

Niezwykłe życie Timothy Greena (2012)

źródło foto
Na ten tytuł trafiłam zupełnie przypadkowo w TV i... Boże jakie to było piękne i wzruszające! To trzeba zobaczyć i nic więcej nie powiem!

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (2017)

źródło foto
Piątej części przygód Jacka Sparrowa doświadczyłam w kinie (bo piraci) i wcale nie żałuję. Wspaniałe efekty, a kapitan Salazar boski!

From Hell (2001)

źródło foto
Jak już przy Deppie jesteśmy - "Z piekła rodem" to jak widzicie dość stara pozycja, ale obejrzałam ją dopiero 2 tygodnie temu. I mimo, że akcja rozgrywa się w czasach "brudnej Anglii", które nigdy nie zachęcają mnie do oglądania, muszę przyznać że jest to tytuł godny umiejscowienia na mojej liście. Chyba przewertuję filmografię Deppa, bo zaczynam go na nowo doceniać.

Twin Peaks - sezon 2 (1990-1991)

źródło foto
Zdecydowanie dłuższy od pierwszego, który wymieniłam w poprzednim poście z tym zestawieniem. Czytałam różne opinie na jego temat - głównie mówiły one o tym, że pierwsza część tego sezonu przynudza, ale końcówka miażdży. Jak dla mnie cały ten serial miażdży, więc nawet nie ma o czym mówić :-) Jeszcze tylko filmy pełnometrażowe i mogę spokojnie zabierać się za tegoroczny sezon! :-)

Anabelle: Creation (2017)

źródło foto
Horrory w dzisiejszych czasach są coraz to straszniejsze (albo to ja się po prostu starzeję i inaczej odbieram kino grozy). Całe to uniwersum Anabelle i Conjuring jest przerażające i okazuje się, że połączone w jedno. Fanom dreszczowców polecam zdecydowanie! A z ciekawostek, czekają nas jeszcze co najmniej 2 części.

   Na dziś to wszystko, życzę udanego wieczoru i do zobaczenia
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz