czwartek, 25 maja 2017

Łasztownia part3

Cześć!

   Dziś troszkę więcej zdjęć zabudowań na Łasztowni. Czy wiecie, że wyspa ta zaczęła być gospodarowana już w drugiej połowie XIII wieku? Na Odrze, między Mostem Długim a Mostem Kłodnym rozwijał się wówczas port handlowy.


Obecna ulica Zbożowa nosiła nazwę Speicherstrasse, czyli "ulica spichlerzy". Budynki, które pokazuję Wam od wczoraj  mieszczą się przy ulicy Tadeusza Apolinarego Wendy (4-6). Prowadzi ona wprost do odnowionej Starej Rzeźni, a następnie przy Kanale Grodzkim na drugim brzegu zobaczyć można Elewator Ewa.

Czy te zabudowy nie są piękne? Mam nadzieję, że po remoncie nie stracą dawnego uroku. A remont istotnie się odbywa.


Ja wiem, czepiam się tylko tych zniszczonych budynków. Ale na zdjęciu powyżej widać wyraźnie i taki wyremontowany :-)
W internecie czytamy: "Zespół budynków biurowych przy Wendy 4,5,6 to piętrowa zabudowa, która została zbudowana w Szczecinie w dzielnicy Międzyodrze. Funkcjonuje również pod nazwą Siedziba NBQ. Całkowita powierzchnia tego kompleksu sięga blisko 3 tys. m.kw., zaś użytkowa blisko 2 tys. m.kw.. Projekt obiektu powstał w Biurze Projektowe TTA , jest projektem inwestycyjnym NBQ, natomiast generalnym wykonawcą jest firma budowlana System-Bud. Niedaleko znajdują się gmach Stara Rzeźnia, zespół budynków North East Marina oraz Hotel Focus."


Jeśli wyremontowane zostaną wszystkie, z całą pewnością będzie tu pięknie, jednak cieszę się że porobiłam zdjęcia budynków w takim stanie jak dziś.    Piosenka na dziś: Sade - "Never As Good As The First Time"


   Życzę spokojnej nocy i do zobaczenia.
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz