piątek, 14 lipca 2017

W co gram #90 - 9 Clues 2: The Ward

 Cześć!

   Znów trochę zabrakło piątkowych postów, a dziś niespodzianka - jest :-D
Na tapecie casualowa przygodówka z elementami hidden object - 9 Poszlak 2: Oddział Zamknięty, od Artifex Mundi oczywiście.

źródło foto
Wcielamy się w panią detektyw i wraz z kolegą po fachu Owenem Dufferem przenosimy się do roku 1954, do ośrodka dla osób chorych psychicznie - Mnemosyne Asylum, ulokowanego na wyspie. Na miejscu okazuje się, że w szpitalu grasuje niebezpieczny morderca. Dodatkowo po jakimś czasie zaczynają nam doskwierać halucynacje. W miarę upływu czasu zaczynamy odkrywać szokujące fakty związane z Mnemosyne Asylum. Rozgrywka podzielona jest na kilka krótkich aktów.

źródło foto
W menu głównym mamy do wyboru 3 poziomy trudności gry - casual, advanced i expert. Podczas gry w lewym dolnym rogu widoczny jest dziennik, w którym zapisują się zadania, ludzie jakich spotykamy po drodze i wszelkie wskazówki.

źródło foto
źródło foto
Podobnie jak w pierwszej części 9 Clues, mamy tu do czynienia z trybem detektywa, polegającym na odnalezieniu na miejscu zdarzenia tytułowych 9 poszlak i ułożeniu ich w odpowiedniej kolejności aby powstała retrospekcja.
Mapa pomaga oczywiście w szybkim podróżowaniu między lokacjami.

źródło foto
źródło foto
Sceny HO ograniczają się tu tylko do tych spisanych na liście. Każdą możemy zastąpić grą w Mahjonga, za co też otrzymujemy odznakę.

źródło foto
źródło foto
Dla zbieraczy sporo zabawy - oprócz klasycznych achievementów mamy tu do zebrania 9 asylum model fragments, 15 phantom objects i 9 znaków zapytania.
Wszystko to jak zwykle otoczone przyjemnymi, ręcznie malowanymi obrazami i klimatyczną ścieżką dźwiękową.

   Grę możecie nabyć na oficjalnej stronie wydawcy - klik.

   Na dziś to wszystko, życzę udanego weekendu i do zobaczenia.
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz