piątek, 28 lipca 2017

W co gram #92 - Scarlett Mysteries: Cursed Child

Cześć!

   Jak co piątek mam grę :-) Dziś Scarlett Mysteries: Cursed Child od Artifex Mundi.

źródło foto
Jak się pewnie domyślacie jest to przygodówka z elementami ukryte obiekty i łamigłówkami. Wcielamy się w opuszczoną przez ojca , wychowaną w sierocińcu wśród sióstr zakonnych Scarlett Everitt. Już na początku dowiadujemy się, że nasza protagonistka od dziecka ma niezwykłe moce. Podczas rozgrywki poszukujemy śladów zaginionego ojca w starej posiadłości baroneta Steameyera.

źródło foto
W menu głównym, w zakładce extras znajdziemy: sceny hidden object, minigierki, tapety, pliki muzyczne, concept arty i cutscenki.  Zakładka "more info" daje nam dostęp do: ustawień, profilu, napisów końcowych, achievementów, newslettera i pomocy.
Do wyboru 4 poziomy trudności: casual, advanced, expert i custom.

źródło foto
źródło foto
W lewym dolnym rogu mamy dostęp do mapy, która ułatwia nam poruszanie się po uniwersum przez szybkie podróżowanie, oraz informuje nas poprzez znaczniki czy w danej lokalizacji możliwe są jakieś akcje (!), pokazuje gdzie jesteśmy (x), które lokacje są nieodkryte (?) i które już niedostępne (te oznaczone są kolorem szarym). Obok mapy znajduje się pierścień, dzięki któremu w wizjach poznajemy przeszłość. Każda wizja wymaga "poprawienia" poprzez przestawianie elementów w minigierce.

źródło foto
W prawym dolnym rogu zapisują się wszystkie cenne informacje i zadania. Znajduje się tu też przycisk "hint", który okaże się pomocny kiedy utkniemy w jakiejś lokacji, oraz licznik znajdziek. W tym tytule szukamy ukrytych śladów ojca. Jest ich 29. Pojawiają się one i znikają na ręcznie malowanych planszach.

źródło foto
W scenach hidden object szukamy zarówno przedmiotów przedstawionych na obrazkach, jak i tych rozpisanych na liście.

źródło foto
źródło foto
Przedmioty w inwentarzu mogą być modyfikowane/łączone. Oznaczone są wtedy plusikiem. Kiedy jest minusik, znaczy to tyle, że nie mamy jeszcze odpowiedniego elementu, z którym moglibyśmy ten przedmiot połączyć.

źródło foto
źródło foto
Scarlett Mysteries: Cursed Child to kolejny, miły dla oka i ucha tytuł dla wszystkich sympatyków gier HOPA. Gorąco polecam :-) Znajdziecie go tutaj.

   Życzę spokojnej nocy i do zobaczenia :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz