czwartek, 29 października 2015

Lesie, do zobaczenia w przyszłym roku!

Cześć :-)

   Jakieś dwa tygodnie temu znów wyciągnęłam tatę na spacer po lesie :-)


   Ciężko było, bo tata upierał się, że nic nie znajdziemy. Ostatecznie dał się namówić.
I wiecie co? Kolejny raz przekonałam się, że trzeba słuchać rodziców. Miał rację... wspólnie zebraliśmy może ćwierć koszyka podgrzybków. Dodatkowo większość z nich była już zmrożona.
To dwa z niewielu, jakie udało mi się przechwycić.   Zaczął padać deszcz. Oboje przemokliśmy do suchej nitki. Jednak jestem zadowolona z tego wyjazdu. To, że brakło jadalnych grzybów wcale nie oznacza, że nie było żadnych. A niektóre były przepiękne :-)

   Zauroczyły mnie te maleńkie grzybki. Ich nóżki były niewiele grubsze od szpilki. Rosły w sporych skupiskach i wyglądały jak takie maleńkie grzybowe dzieci :-)
   Pamiętacie, jak pisałam tu o uroczych zielonych trąbkach? Tym razem mogłam im się bardziej przyjrzeć, bo znalazłam tego mnóstwo :-) Ciekawe czym są te wydobywające się z nich czerwone kropelki?


   Byłam też świadkiem narodzin muchomora :-)
   Jest jeszcze coś. Wreszcie udało mi się zaskoczyć dzięcioła. Nie sądziłam, że fotografowanie tych pięknych ptaków jest tak trudne. Przemieszczają się bardzo szybko, przeważnie siedzą gdzieś bardzo wysoko a co gorsza, uciekają jakby wiedziały, że właśnie zamierzam zrobić zdjęcie.
Ten nie uciekł, był zbyt zajęty swoją pracą. Zdjęcia nie są dobrej jakości, bo był naprawdę wysoko, zasłonięty gałęziami, ale teraz będzie już tylko lepiej. Następnym razem się uda :-)

   Patrząc na te grzyby, nabrałam ochoty na przypieczone bułeczki maślane... :-)


   To był ostatni leśny spacer w tym roku. Zaczynają się poranne przymrozki, na zbiory nie ma już co liczyć. Nawet pająki gdzieś się pochowały. Podczas tej wycieczki nie spotkałam ani jednego.
Pozostaje mi już tylko czekać do przyszłego roku :-)

   Na dziś to wszystko. Jutro mam dla Was niespodziankę, więc nie zapomnijcie zajrzeć na żabie-sprawy :-)


Życzę udanego czwartku :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz