wtorek, 24 listopada 2015

DIY - obrazek z reniferami na styl skandynawski :-)

Cześć!

   Jakiś czas temu uparłam się na biel w domu. Przemalowałam wszystkie ściany, przemalowałam meble, ale to mi nie wystarczyło. Postanowiłam sprawić sobie tez białe dodatki. A co tam, bieli nigdy zbyt wiele. Mieszkanie bardzo się rozświetla, nastrój też :-)
Pokażę Wam dziś na jaki pomysł wpadłam.   Od dawna walały mi się gdzieś po kątach drewniane ramki formatu A4. Dostałam je kiedyś od znajomego stolarza i do tej pory jakoś nie znalazłam dla nich zastosowania.
   Pewnego dnia, malując na biało karnisz, dojrzałam gdzieś w kącie jedną z tych ramek i stwierdziłam, że skoro wałek jest już i tak ubrudzony farbą, to jej też się dostanie.
Jestem oczarowana stylem skandynawskim (biel, jelenie, renifery czy inne tam rogate stwory), a ze świąt zostało mi trochę metalicznego papieru do pakowania, właśnie z motywem renifera. W zasadzie jest to taka multiplikacja renifera, w kolorze czarnym i fioletowym, na srebrnym tle.
W chwilę powstał obrazek, który tak bardzo mi się podoba, że wisi do dziś :-)   Instrukcja wykonania tego obrazka jest bardzo prosta. Pierwszym krokiem było pomalowanie ramki na biało. Następnie na kartonik o odpowiednich wymiarach ( w moim przypadku A4) nakleiłam papier ozdobny z reniferami. Kiedy ramka wyschła, po prostu przymocowałam go do niej takerem :-)
Lubię takie "surowe" drewniane klimaty i sznurki, więc postanowiłam że nie będę jej wieszać na klasycznym uchwycie. Wzięłam kawałek beżowego, zwykłego sznurka pakowego i przymocowałam go takerem od spodu.   Nie wiem jak Wam, ale mi się ten obrazek strasznie podoba. Aż śmiać mi się chce, że zrobienie go zajęło mi raptem tyle czasu, ile schła ramka, plus jakieś 5 minut na wykonanie reszty.   Jeszcze odnośnie białych dekoracji, moja mama wie, że uwielbiam ptaki i często mi jakiegoś kupuje w prezencie. Jakiś czas temu kupiła mi 3 ptaszki zrobione chyba z gipsu, z mieniącymi się szkiełkami. Nie mogę przestać na nie patrzeć, tak pięknie odbijają światło :-)


   Ostatnio pomyślałam sobie, że chyba za mało wrzucam tu zdjęć swojego kota. No więc oto ona - śpiąca królewna na swoim ulubionym kocyku :-)   Święta już coraz bliżej i w związku z tym mam w planie wrzucać tu więcej takich postów. Może zrobimy jakieś ozdoby choinkowe, albo prezenty dla najbliższych? Zaglądajcie codziennie! :-)
   Na dziś to wszystko, życzę wszystkim miłego wtorku :-)
croak:-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz