czwartek, 26 listopada 2015

Moja lista najlepszych filmów science- fiction w kategorii deep space :-)

Cześć!

   Była już lista najstraszniejszych horrorów, była też lista najfajniejszych seriali. Najwyższy czas na listę najlepszych filmów science fiction ever!

źródło foto
   Filmy tego gatunku kocham od dziecka i obejrzałam ich nieskończenie wiele. Science - fiction jest mi tak bliskie, że jestem w trakcie aranżacji wnętrza sypialni na styl "kosmiczny". Kiedyś może Wam pokażę :-)
   Ciężko mi zrobić listę najlepszych tytułów nie wybierając co najmniej kilkudziesięciu, więc może podzielę ten gatunek na podkategorie: deep space sci-fi (czyli kosmici, kosmos, no i dołożę tu jeszcze roboty) oraz sci-fi nie traktujące o kosmosie. Powinno być trochę łatwiej :-) A kto nie lubi sci-fi ten faja! :-)


15. Bliskie spotkania trzeciego stopnia

źródło foto
Chyba nie muszę nikomu streszczać fabuły :-) Doskonałe dzieło Spielberga z 1977 roku, które powinien znać każdy!

14. 2010: odyseja kosmiczna

źródło foto
Podobnie jak powyżej, nie ma chyba osoby, która nie znałaby tego tytułu. W obsadzie mój ukochany Roy Scheider.

13. Men in black

źródło foto
Doskonałe i z humorem. W zasadzie wszystkie części jakie powstały :-)

12. 2001: Odyseja kosmiczna

źródło foto
Wspaniały film Stanleya Kubricka, klasyka gatunku.

11. Terminator 2

źródło foto
Absolutnie najlepszy ze wszystkich dotąd powstałych terminatorów, a mam nadzieję, że po tegorocznym już skończy się męczenie tego tematu. Najbardziej dynamiczny moim zdaniem, najlepiej zagrany i napisany. Ten sukces już się nie powtórzy.

10. Gwiezdne wojny - Imperium kontratakuje

źródło foto
Moja ulubiona część Star Wars. Już za chwilę czeka nas premiera nowej części, ale nie mam wielkich oczekiwań. 3 nowsze produkcje już mnie ciut zawiodły (w porównaniu do starszych), jednak Star Wars to Star Wars, więc do kina trzeba iść!

9. Matrix

źródło foto
Nie jestem psychofanką matrixa, jednak uważam, że jest to absolutnie doskonały film w tym gatunku. Dlatego zamieszczam go na liście :-)

8. Wojna światów

źródło foto
Taka tam kolejna inwazja kosmitów na naszą planetę. Ale jakie efekty... Te maszyny były naprawdę przerażające!

7. Prometeusz

źródło foto
Świetna produkcja Ridleya Scotta, która pierwotnie miała być wydana jako prequel do Obcego.

6. Solaris (2002)

źródło foto
Ekranizacja powieści Stanisława Lema. Piękna...no dobra, piękny George Clooney :-)

5. Moon

źródło foto
I to jest film, który powinien obejrzeć każdy szanujący się fan sci-fi. A jeśli fanem nie jest, to po tej produkcji na pewno się nim stanie. Gwarancja żaby! :-)

4. Obcy: 8 pasażer nostromo

źródło foto
To jest aż niemożliwe, żeby w 1979 roku stworzyć coś tak doskonale wyglądającego! No dobra, z wyjątkiem może tej sceny, kiedy obcy "odjeżdża" ze stołu :-D Genialny, genialny i jeszcze raz genialny pomysł na film. Dzięki temu ponadczasowy :-)

3. Dystrykt 9

źródło foto
Do obejrzenia tego filmu polecam zaopatrzyć się w kilka kartonów chusteczek higienicznych. Ryczałam jak szalona. No i jeszcze Sharlto Copley...

2. A.I. Sztuczna inteligencja

źródło foto
Ile razy oglądałam już ten film i za każdym razem niemal wciągnięta przez ekran siedziałam w bezruchu 2,5 godziny... I tu też zalecam chusteczki. Bardzo dużo chusteczek!

   Zanim przejdę do miejsca pierwszego, chciałabym jeszcze rzucić parę tytułów, które na liście się nie znalazły, a jednak wypadałoby o nich wspomnieć. Więc jeśli chcecie obejrzeć coś doskonale oprawionego wizualnie, polecam Gravity (na którym byłam w kinie i nie żałuję, bo zdjęcia przepiękne) oraz Avatar, kuszący wizją kolorowego świata. Jeśli lubicie animowane produkcje, na uwagę zasługuje tu Dzika planeta z 1973 roku i Wall-E z 2008. Z lżejszych tytułów mogę polecić Elysium lub Chappie. Warto też obejrzeć Transcendencję z Johnnym Deppem. A dla miłośników kina grozy polecę Event horizon oraz Pandorum. Muszę też wspomnieć tytułach takich jak: Żołnierze kosmosu, Oni żyją, Star Trek, Predator (tylko i wyłącznie pierwszy), Kokon oraz tegoroczny Infini.

1. Interstellar

źródło foto
Zeszłoroczna produkcja u mnie na miejscu pierwszym zestawienia. Pod wieloma względami podobna do Incepcji (z wiadomych powodów - za scenariusz, zdjęcia i muzykę odpowiadają tu te same osoby). Doskonały film z gatunku science - fiction i myślę, że na mojej osobistej liście utrzyma się na miejscu pierwszym jeszcze bardzo długo!

   Wyszło top 15 :-) I tak mało, biorąc pod uwagę jak wiele doskonałych filmów tego gatunku powstało do dziś i powstają nadal.
   Pomyślałam sobie, że wprowadzę coś nowego. Ponieważ słucham dużo naprawdę różnej muzyki (zdziwilibyście się jak różnej), postanowiłam w postach wrzucać Wam linka do piosenki na dziś. A piosenką na dziś będzie utrzymana w temacie posta Travis - Side. Miłego słuchania :-)
   Na dziś to wszystko, życzę miłego czwartku :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz