środa, 9 grudnia 2015

Oczami jelenia

Cześć!

   Dziś chciałam Wam pokazać kilka zdjęć jeleni, jakie udało mi się zrobić na terenie Fundacji Dzika Ostoja.   Sarenka i jelonek - jakie piękne stworzenia, jakie delikatne i kruche... Ich naturalni wrogowie to wilk, ryś i niedźwiedź. Dodałabym tu również człowieka... Masa tych zwierząt bierze udział w wypadkach samochodowych. Dzieje się tak pewnie głównie dlatego, że kierowcy nie zdają sobie sprawy z jednej rzeczy - zwierzę to nie ucieknie widząc nadjeżdżający samochód! Na widok świateł auta, jeleń dosłownie zamiera jak sparaliżowany. Choćby chciał, nie ma szans się wycofać. Raczej nie sądzę, żeby jakikolwiek kierowca celowo potrącił takie zwierzę (z obawy o swoje auto oczywiście, taka jest niestety większość ludzi...), ale wynikiem nieświadomości tego, jak zwierzę się zachowa w takiej sytuacji, często jest właśnie kolizja.
   W odwiedziny do fundacji pojechałam z tatą, który nie mógł się nadziwić, że jakikolwiek myśliwy jest w stanie strzelić do tak pięknego stworzenia. Popatrzcie na nie sami :-)Maluchy ze smakiem pałaszowały jabłka. Dobrze, że przywiozłam ze sobą kilka kg jabłek, widzę że bardzo im smakują :-)   Maleństwa, które trafiają do Fundacji, to często właśnie ofiary wypadków samochodowych. Otrzymują tu opiekę weterynaryjną, dochodzą do siebie, przechodzą konieczną rehabilitację i kiedy już wiadomo, że poradzą sobie na wolności, są wypuszczane.

   Gorąco zachęcam Was do wsparcia Fundacji. Może to być nawet niewielki przelew, ale również żywność dla zwierząt. Wszelkie niezbędne informacje znajdziecie tutaj.

   Przypominam również, że do piątku, do godziny 23:59 trwa konkurs, w którym do wygrania są 3 klucze na Steam. Warto wziąć w nim udział, bo gra jest naprawdę rewelacyjna. W sumie nawet dziwi mnie, że muszę Was jeszcze namawiać. Ja tu gry za darmo rozdaję, halo! :-) Post konkursowy znajdziecie tu.

   Utwór na dziś: genialny "Masters of the field" Roberta Wyatt'a, ze ścieżki dźwiękowej do filmu Makrokosmos. Posłuchajcie :-)


A jeśli jeszcze nie widzieliście filmu Makrokosmos, to gorąco Wam go polecam. Przepiękne zdjęcia.

   Na dziś to już wszystko, życzę Wam przemiłej środy :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza