środa, 23 grudnia 2015

Pieczenie i dekorowanie pierniczków :-)

Cześć!

   Kolejny raz w roku przyszedł czas na wypieki i kolejny raz przekonałam się o tym, że nigdy nie zostanę cukiernikiem...
Wydawałoby się, że pierniczki potrafi upiec każdy, prawda? No to jestem chyba wyjątkiem potwierdzającym regułę. Ciastka upiekłam, ale nie obeszło się bez wypadków.


   Pierniczki to chyba najprostsze w wykonaniu ciastka na świecie. Łatwy przepis, krótki czas pieczenia. No ale...
Swoje pierniki piekłam na 3 razy, bo zrobiłam dość dużo ciasta. I bardzo dobrze, ponieważ przy drugiej partii, w piekarniku zdarzył się wypadek. Położyłam ciastka chyba zbyt wysoko, bo po upłynięciu czasu pieczenia nadal były jakby...surowe. Próbowałam więc przenieść je na blachę ułożoną niżej w piekarniku i bum! Papier spadł a wszystkie moje renifery straciły głowy! :-(
Nie wyobrażacie sobie nawet jak to wyglądało. Dosłownie rzeź w piekarniku! Tu noga, tam głowa! Całe szczęście ciasta miałam wystarczająco dużo, aby upiec tyle pierników, ile potrzebuję do spakowania i rozdania.
   W tym roku postawiłam tylko na 2 kształty - renifery i gwiazdki. Postanowiłam też, że wszystkie moje pierniki będą niebieskie, ponieważ kupiłam prześliczne białe dekoracje w kształcie małych gwiazdek i serduszek i z niebieskim komponują się one doskonale.


   Dekorowanie pierników... To chyba najtrudniejsze dla mnie zadanie. Już wiem, dlaczego robi się to wspólnie z przyjaciółmi albo dziećmi. To nie jest jakaś forma zabawy. To jest po prostu niemożliwe do wykonania dla jednej osoby! Lukier zastyga tak szybko, że niejeden producent lakierów do paznokci powinien się uczyć od Dr. Oetker'a! Tak więc przy każdym pierniku było natychmiastowe nakładanie aplikacji, po czym lukier trzeba było znów podgrzać.
Na szczęście ze wszystkim sobie poradziłam i gotowe pierniczki już czekają, aż spakuję je w folię i rozdam rodzinie :-)   Piosenka na dziś to oczywiście Last Christmas - Wham :-) Wham, nie żaden chłam w polskim wydaniu. Na święta kolęda dwóch serc? Co to w ogóle ma znaczyć :-D


   A Wam jak poszło pieczenie pierników? Życzę wszystkim miłej środy :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz