piątek, 11 grudnia 2015

W co gram #15 - The Wolf Among Us, czyli nie taki wilk straszny... :-)

Cześć!

   Jak co piątek, będzie gra :-) Dziś przedstawię Wam "The Wolf Among Us", czyli w polskim tłumaczeniu "Wilk pośród nas" od Telltale Games.

źródło foto
   Jest to klasyczna przygodówka, polegająca na zwiedzaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów i co bardzo ważne - na dokonywaniu wyborów. Bardzo podoba mi się ten element w produkcjach od Telltale. Przez całą grę prowadzimy mnóstwo dialogów (wybieramy odpowiedzi), które mają potem istotny wpływ na dalszą rozgrywkę i na to, jak postrzegają nas inni bohaterowie gry.
Wybory dotyczą nie tylko dialogów, ale i przeprowadzanych przez nas działań. Możemy np. kogoś zabić lub oszczędzić, co wpłynie na kształt kolejnych epizodów gry.

źródło foto
   Dlaczego na obrazku jest świnia? Już spieszę z odpowiedzią. Bohaterowie gry to nikt inny, jak baśniowe postacie. Tytułowy wilk, to bohater baśni o czerwonym kapturku, a jednego z bohaterów baśni o trzech świnkach widzicie w towarzystwie wilka na obrazku. Spotkamy tu też między innymi królewnę Śnieżkę, Piękną i Bestię oraz żaby :-) .

   W wielkim skrócie, postacie baśniowe uciekły ze swojej krainy, która została zaatakowana przez armię Adwersarza, do naszego świata, gdzie znalazły azyl. Warunkiem, jaki muszą spełnić, aby móc mieszkać między ludźmi, jest wykupienie tzw. charma od czarownicy, który sprawia, że wyglądają one jak istoty ludzkie. Niestety, charmy są bardzo drogie i nie wszystkich stać na taki luksus. Takie osobniki zmuszane są do życia na Farmie oddalonej od miasta. Owa Farma wzbudza w postaciach przerażenie, tak więc często koczują gdzieś w mieście, w nadziei, że nikt ich nie zauważy. No i właśnie... muszę przyznać, że było mi strasznie przykro, bo nie ważne jakich wyborów dokonałam ja, czy KN, żabom nie udało się pomóc zdobyć odpowiedniej kwoty, aby mogły w mieście pozostać. Ta mała żabka płakała i było to cholernie smutne! :-(

źródło foto
   Pomysł może się Wam wydawać dość dziecinny, jednak zapewniam Was, że jest to zdecydowanie gra dla dorosłych. Jest to kryminał osadzony w dość mrocznych dzielnicach miasta.
Nasz wilk pełni tu funkcję szeryfa. Jego praca ogranicza się na codzień do poszukiwania postaci bajkowych, które nie korzystają z uroku maskującego, a mimo wszystko przebywają w mieście.
Do czasu, kiedy miastem wstrząsa seria morderstw, a odcięte głowy ofiar pozostawiane są na schodach posiadłości należącej do baśniowych stworów...

źródło foto
   Tytuł ten charakteryzuje się specyficzną, komiksową grafiką. Efekt jest naprawdę świetny!

źródło foto
źródło foto
źródło foto
źródło foto
źródło foto  

   Nie mogę tu nie wspomnieć o ścieżce dźwiękowej, doskonale zbalansowanej i przemiłej w słuchaniu.

   Podsumowując, The Wolf Among Us to tytuł, który mogę polecić każdemu. Nie tylko graczom, ale i tym, którzy lubią dobre filmy, czy książkę. Całokształt tej produkcji na pewno zadowoli każdego. A jeśli mi nie wierzycie, sami spróbujcie :-) Link do strony twórców gry znajdziecie tutaj.

   Utwór na dziś: Prologue ze ścieżki dźwiękowej do wyżej opisanej gry. W zasadzie wrzucę Wam intro z gry, żebyście przy okazji zobaczyli mniej więcej jaki doskonały klimat buduje tu zarówno dźwięk jak i grafika.


   Na dziś to wszystko :-) Życzę wszystkim udanego weekendu.
croak :-*

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza