piątek, 15 stycznia 2016

W co gram #20 - Sonic&Sega All Stars Racing :-)

Cześć!

   W ramach piątkowego cyklu "w co gram", przedstawię Wam dziś produkcję, w którą grałam bardzo intensywnie jakieś 2-3 lata temu - Sonic&Sega All Stars Racing.

źródło foto

   Tytuł ten wzorowany jest na legendarnym już Mario Kart, ale różni się postaciami. Tu mamy do wyboru bohaterów gier od Segi, takich jak Sonic, Tails, Dr. Eggman itp.
   Tytułowe "Racing" sugeruje nam już, że mamy do czynienia z wyścigami, jednak gra jest absolutnie doskonałą zręcznościówką, nie jedynie klasyczną wyścigówką.

źródło foto
źródło foto
   Mimo bajkowej stylizacji i całej gamy żywych kolorów, nie jest to gra przeznaczona tylko dla najmłodszych. Dorośli gracze będą bawić się równie doskonale, zmagając się z trudnymi, zakręconymi torami. Serio, nie ma chyba nic bardziej rozluźniającego, niż ściganie się po bardzo trudnych i wymagających planszach :-)
   Trasy osadzone są w krainach znanych z innych gier Segi. Możemy przejechać między innymi lasy deszczowe, metropolie, najeżone kaktusami meksykańskie miasteczko czy średniowieczne zamki.

źródło foto
źródło foto
źródło foto
źródło foto
źródło foto
   Oprócz pojazdów naziemnych, możemy tu kierować również tymi, poruszającymi się w powietrzu. Możemy również kupować za punkty, zbierane podczas gry, wszelkie części do podrasowania naszych pojazdów.
   Na trasie możemy też znaleźć przedmioty podnoszące chwilowo nasze umiejętności, jak tarcze lub przyspieszenia. Aby spowolnić przeciwników, traktujemy ich specjalnymi ciosami.

źródło foto
źródło foto
źródło foto
   Gra umożliwia nam zabawę w trybie jednoosobowym, jak i w trybie multiplayer. Lokalnie może grać nawet 4 graczy (w widoku split screen, czyli przedzielony ekran), a sieciowo w zabawie może naraz uczestniczyć 8 osób :-)

źródło foto
źródło foto
źródło foto
   Sonic&Sega All Stars Racing to zdecydowanie gra dla wszystkich. Obojętnie, czy wielbisz RPG-i, czy raczej wolisz strzelać. Ten tytuł oferuje naprawdę ogromną porcję zabawy dla gracza w każdym wieku. Ze wszystkich gier wyścigowych tego typu, jak np. Mario Kart, czy Crash Team Racing, Sonic podobał mi się najbardziej. Plansze są bardziej wymyślne, jest świetna praca kamery, przyjemna oprawa muzyczna. Zdecydowanie mogę ją polecić! :-)
   Jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, że twórcy nie poprzestali na jednej części i stworzyli jeszcze trudniejszą odsłonę Sonic&Sega All Stars Racing , o podtytule Transformed, którą na pewno za jakiś czas Wam przedstawię :-)

   Piosenka na dziś - Beach Boys "Kokomo". Jak ja lubię takich śpiewających brodaczy :-D


   Na dziś to wszystko. Życzę Wam udanego weekendu, widzimy się w poniedziałek :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz