poniedziałek, 22 lutego 2016

Okolice stacji Szczecin - Gumieńce

Cześć!

   Nie zdarza się często, żeby zdjęcia jakoś długo mi zalegały, zanim je tu wrzucę. Te, które pokażę dziś, dojrzewały w folderze już jakieś 2 tygodnie. Cały czas było coś ważniejszego.
Pamiętacie posty o opuszczonej fabryce (klikklik)? Dziś przeniesiemy się na drugą stronę torowiska.


   Uwielbiam podróżować pociągiem, zdecydowanie bardziej niż samochodem. Już samo to, że tak potężna maszyna sunie po torach z dużą prędkością jest fascynujące. Prawdą jest, że lepiej wybierać ten rodzaj lokomocji na krótsze dystanse. Nie wiem, czy było Wam kiedykolwiek dane doświadczyć wizyty w toalecie po 12 godzinnej podróży. Silent Hill normalnie...

   Dlaczego wybraliśmy się z KN na wycieczkę po tych terenach? Otóż kryją one prawdziwą perełkę, którą pokażę Wam jutro. Dziś chciałam Wam pokazać samą okolicę.
   W tym miejscu, w roku 1945 doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły 3 osoby...
Obecnie stacja jest bardzo zaniedbana, a budynek dworca oczekuje na generalny remont.Część torowiska została rozebrana. Elementy do dziś leżą w zapomnieniu.Coś tu się jednak dzieje, bo wszędzie pełno jest śladów ogromnych opon. Nie wiem, czy koparek, czy spychaczy, jednak myślę, że w niedalekim czasie zobaczymy jakieś efekty tych prac.

   Tego dnia pogoda była doskonała. Świeciło słońce i nawet nie było jakoś strasznie zimno (jak na luty oczywiście). Kręciliśmy się tam dość długo, zaglądając niemal w każdy zakamarek. Zbadaliśmy z każdej strony zabytkową wieżę ciśnień, która w zasadzie przyciągnęła nas w to miejsce, a którą zobaczycie już jutro.   Nie wiem, czy to ten jeden mały wyciek był za to odpowiedzialny, ale cała okolica wieży pokryta była mokrą gliną. Łatwo było zostawić w niej buty :-)


   Gdybyście byli ciekawi jak wygląda obiekt, który z bliska pokażę Wam w jutrzejszym poście, oto mała zajawka :-)


   Piosenka na dziś: Philip Oakey & Giorgio Moroder - "Together in electric dreams"


   Życzę Wam udanego poniedziałku :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz