poniedziałek, 11 kwietnia 2016

7 Kontynentów - kawiarnia doskonała :-)

Cześć!

   To chyba pierwszy raz, kiedy przedstawię Wam kawiarnię. Z reguły tego nie robię, ale tym razem po prostu nie mogę się powstrzymać. Zapraszam do kawiarni 7 kontynentów w Poznaniu :-)


To cudowne miejsce znajduje się przy 3 pawilonie Palmiarni, ale można tu wejść również bezpośrednio z ulicy. Tylko po co z ulicy, jeśli wejście może wyglądać tak?


Wewnątrz szok, pięknie, przyjemnie i przytulnie. W stylu safari, mnóstwo roślin i ratanowych mebli. Wybrałam sobie miejsce pod nosorożcem ;-)Zanim dołączył do mnie KN, zjadłam doskonały deser lodowy. Om nom nom nom!!!!
I uwierzcie mi, że nie tylko doskonale wyglądał. Maliny, lody, śmietana, migdały, bezy... wszystko idealnie połączone i świeże. Ważne jest również to, że ceny są tu bardzo przystępne. A mamy naprawdę sporo do wyboru. Można tu zjeść między innymi domowy wypiek, lub wybrać z szerokiej oferty kawę, czy herbatę. Ja wybrałam żeń-szeń z ziołowym akcentem werbeny. Polecam! :-)
Zauroczona lokalem, postanowiłam troszkę się po nim porozglądać i porobić dla Was zdjęcia. A jest co fotografować. Oprócz gęstych zbiorów roślin, zobaczymy tu też między innymi wystawę zdjęć, kolekcję rzeźb i minerałów, czy gabloty entomologiczne z pięknymi eksponatami.
Wszystko to w akompaniamencie delikatnej, doskonale zbalansowanej muzyki, dyskretnie wydobywającej się z głośników. Szczerze powiem - mogłabym tu siedzieć godzinami!!!!Jeśli więc będziecie w Poznaniu i będziecie mieli potrzebę się zrelaksować, napić dobrej kawy, czy herbaty, nie znajduję lepszego miejsca żeby Wam polecić.
Kawiarnia czynna jest od wtorku do niedzieli, w godzinach 9:00 - 19:00. Zajrzyjcie, naprawdę warto! :-)

   Piosenka na dziś: Keane - "Crystal ball"


"Oh crystal ball, crystal ball, save us all, tell me life is beautiful..." :-)

   Życzę Wam udanego poniedziałku :-)
croak :-*

2 komentarze :