wtorek, 28 marca 2017

Aleja platanowa znów rozkwitła :-)

Cześć!

   Postanowiłam dziś przerwać długi ciąg postów z opuszczonymi obiektami, na rzecz przepięknej i kolorowej alei platanów na Jasnych Błoniach w Szczecinie :-)


Na Jasnych Błoniach co roku zbierają się setki spacerowiczów, aby podziwiać kwitnące krokusy. Robi się intensywnie fioletowo i bajecznie :-)

Widok jest naprawdę przepiękny i nie sposób się tu nie zatrzymać. Każdy zwróci uwagę na gęsty, fioletowy dywan z kwiatów. Ale są i tacy, którzy chcą zobaczyć krokusy z bliska, przechodzą przez barierkę i niszczą nieszczęsne kwiaty.

Jestem żywym dowodem na to, że wystarczy odpowiednio dobry zoom i wcale nie trzeba deptać trawników, niszcząc przy tym to, co chcemy podziwiać.

Podczas mojej krótkiej wizyty w parku nie zauważyłam, żeby ktoś łamał zakaz wchodzenia na trawnik. Być może ludzie wreszcie oprzytomnieli, całe szczęście.

Jeśli mieszkacie w Szczecinie, albo akurat się w nim znajdujecie, poświęćcie chwilę na spacer po Jasnych Błoniach. Taki widok nie utrzymuje się zbyt długo. Pamiętam, jak w zeszłym roku bardzo się zdziwiłam idąc po parku i nie zastając śladu po fioletowych kwiatach...


Dodam jeszcze, że nie tylko krokusy zasługują na uwagę. Jeśli dobrze się rozejrzycie, znajdziecie w parku inne kolory niż fiolet :-)   Piosenka na dziś: Mylo vs Miami Sound Machine - "Doctor Pressure"


   Na dziś to wszystko, do zobaczenia jutro :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz