środa, 1 marca 2017

Fabryka benzyny syntetycznej - szkielet destylatora paliwa

Cześć!

   Dziś ostatni już post o fabryce benzyny syntetycznej Hydrierwerke. Tym razem zabiorę Was nieopodal elewatora węglowego, żeby obejrzeć pozostały szkielet destylatora paliwa.


Jest to jeden z dwóch najwyższych obiektów na terenie fabryki. Ten, w przeciwieństwie do innych nie wygląda, jakby zaraz miał runąć. Jest jedynie pozbawiony ścian w wyniku bombardowania.

Wspominałam już o tym wcześniej. Budynki te specjalnie były tak skonstruowane, aby podczas nalotów bombowych ściany opadły, a wzmocniony szkielet został nienaruszony. Dlatego obiekty zachowane są do dziś.


W pobliżu destylatora znajduje się kolejny schron.A tak wygląda destylator od środka:
Muszę powiedzieć parę słów o bezpieczeństwie. Gdybyście zdecydowali się na zwiedzanie fabryki na własną rękę (bo możecie też skorzystać z wycieczki z przewodnikiem), bardzo uważnie patrzcie pod nogi. Teren nie jest bezpieczny, wszędzie pełno zbiorników, dołów. Szczególnie wiosną, czy latem kiedy roślinność przykrywa większość tych pułapek.

Dla mnie to na pewno nie ostatnia wycieczka po Policach. Poprzednim razem zabrakło czasu na obejrzenie między innymi ogromnych zbiorników na paliwo, więc jeszcze tu wrócę. Oczywiście możecie się spodziewać obszernej fotorelacji ;-)

   Piosenka na dziś: HIM - "Pretending"


   Życzę udanego dnia i do zobaczenia :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz