środa, 22 marca 2017

Wycieczka do Chojny part5

Cześć!

   Nadal znajdujemy się w Chojnie, ale teraz przemieścimy się już kawałek od centrum, w poszukiwaniu opuszczonych obiektów militarnych.


To ulica Narciarska. W jednym z tych bunkrów mieści się sala kinowa i dawno temu miałam przyjemność zobaczyć ją na własne oczy. Bunkier z salą kinową był celem mojej podróży do Chojny, niestety na miejscu zastałam jedynie zaspawane wejścia :-(

Pełno tu takich pozostałości. Podczas II wojny światowej była tu filia obozu koncentracyjnego w Ravensbruck. Głównym zadaniem więźniów było przygotowanie terenów pod wojskowe lotnisko.
Jest tu całe mnóstwo koszar. Część z nich została przeznaczona na mieszkania (w sumie moim zdaniem reszta niepotrzebnie stoi odłogiem).
W 1939 roku w tym niewielkim miasteczku powstało lotnisko sił niemieckich, natomiast w 1945 roku obiekty przejęła Armia Czerwona. To właśnie ślady radzieckich żołnierzy spotykamy tu do dziś.
Jednak te prymitywne malunki na ścianach są raczej dziełem tutejszej młodzieży.
Nie myśleliście chyba, że jechałam tu taki kawał drogi po to, żeby zobaczyć opuszczone koszary z zewnątrz? :-) Oczywiście, że weszłam do środka.
I takich właśnie zdjęć możecie się spodziewać w najbliższych postach :-)
Piosenka na dziś: Calvin Harris - "I'm Not Alone"


   Życzę spokojnego wieczoru i do zobaczenia :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz