piątek, 17 marca 2017

W co gram #81 - Stellar Fox (Android)

Cześć!

   Dziś kolejna gra, a ponieważ ostatnio powiększyłam kolekcję gier w telefonie, znów na taśmę rzucam aplikację na Androida - tym razem Stellar Fox.


Stellar Fox to jedna z najpiękniejszych stylistycznie apek na Androida, jakie zdarzyło mi się zainstalować. Już sam prolog potwornie mnie wzruszył, a specyficzna oprawa graficzna zdecydowanie do mnie przemówiła.

źródło foto
źródło foto
źródło foto
źródło foto
Powyższe grafiki, zaczerpnięte z prologu właśnie, oddają nam już w zasadzie cały zarys fabuły. Kierujemy tu małym, gwiezdnym liskiem, który został rozdzielony z mamą i spadł z nieba na ziemię. Teraz stara się odnaleźć do niej drogę (smuuutneeeee :-(((().
Lisek zwija się w kulkę i porusza się jedynie dzięki grawitacji. Naszym zadaniem jest rysować przeróżne linie tak, aby określać trasę, po jakiej porusza się biały maluch.

źródło foto
źródło foto
Stellar Fox jest więc wyjątkowo piękną i pomysłową grą logiczną 2D. Początkowo rysujemy tylko białą linię, ale przechodząc przez poszczególne podlevele zdobywamy inne możliwości, takie jak linia niebieska (kierująca liska w prawo, nawet pod górę), czerwona (zachowująca się tak samo jak niebieska, ale w lewym kierunku), czy żółta (klonująca liska). Po co mamy liska klonować? Biały lisek musi zostać przez nas przeprowadzony bezpiecznie do portalu, zbierając po drodze gwiazdki (zawsze 3 na planszy). Czasami portal jednak wymaga klucza, który znajduje się nie po drodze, wtedy z ratunkiem przychodzą żółte klony.

źródło foto
źródło foto
Na planszach pojawiają się również pomoce (jak dziwne zielone stworki, od których lisek może się odbić) czy kolczaste kule, z którymi zderzenie prowadzi do utraty szansy.

źródło foto
Gra daje nam kilka szans na powtarzanie poziomów. Ile szans zostało wskazują białe liski na górze ekranu w menu.
A jeśli już jestem przy menu, to może trochę i na ten temat. Są tu do wyboru 3 tryby rozgrywki: challenge (czyli wyzwanie), journey (podstawowa przygoda) i creator mode (na tą chwilę w przygotowaniu).
Co jakiś czas z aktualizacjami pojawiają się nowe rozdziały (do tej pory jest ich 5), a w każdym z nich 18 pomysłowych leveli. Uwierzcie mi, Stellar Fox naprawdę wymaga myślenia i używania wyobraźni. Poziomy potrafią tu być bardzo trudne.
W menu również ustawienia, sklep i możliwość zarobienia dodatkowych gemów (30 za udostępnienie gry na Facebook, Twitter, Instagram itp, oraz kolejne 30 za polubienie strony Stellar Fox na Facebooku).

źródło foto
W grze spotkamy oczywiście liczne mikro transakcje. W sklepie możemy za gemy zakupować szanse (energię), rozwiązania poszczególnych poziomów, czy gemy za prawdziwe pieniądze.
O ile rozwiązania możemy kupić, to gra pokazuje nam je również po przejściu danego poziomu (jeśli nie przejdziemy go na 3 gwiazdki, mamy możliwość popatrzenia w solucję i sprawdzenia jak wszystkie 3 zdobyć).

   Podsumowując, Stellar Fox to świetna, darmowa gra logiczna na komórkę, cechująca się bardzo przyjemną oprawą zarówno graficzną jak i muzyczną, oraz fajną fizyką. Jedyne moje zastrzeżenie, to przesadnie gęste reklamy, które na szczęście można skipować po kilku sekundach, ale i tak działały na mnie drażniąco.
Gra dostępna oczywiście w Slepie Play. Jeśli lubicie taki gatunek gier, nie będziecie rozczarowani tą propozycją. Gorąco polecam :-)

   Życzę udanego weekendu i do zobaczenia :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz