piątek, 10 marca 2017

W co gram #80 - The Little Fox (Android)

Cześć!

   Dawno nie było żadnych aplikacji mobilnych. Ostatnio sama zauważyłam, że lista gier na moim telefonie potrzebuje odświeżenia i poprzeglądałam trochę Sklep Play. Dziś będzie więc gra na komórkę, pod tytułem The Little Fox.

źródło foto
Tytuł zaliczamy do "runnerów" i przyznam, że obok Subway Surfer'a jest to jeden z najfajniejszych runnerów w jakie grałam, a do tego na pewno najtrudniejszy.
Wcielamy się w postać uroczego liska, który przemierza planety w poszukiwaniu Małego Księcia :-)

źródło foto

Sterowanie jest tu trochę inne, niż np w Subway Surferze. Tam widzieliśmy jedynie plecy postaci i przesuwaliśmy ją palcem na prawo i lewo aby uniknąć przeszkód na drodze. W The Little Fox jest to znacznie utrudnione, bo lisek znajduje się na trójwymiarowych planszach. Dotykając palcem ekran po prawej lub lewej stronie zmieniamy kierunek biegu liska, a wszystko utrudnia wąska dróżka, z której zejście jest równoznaczne z zakończeniem gry, oraz wciąż obracająca się kamera.

źródło foto
źródło foto
Mamy do wyboru sporo światów (planet): Eternal Winter, Burning Volcanos, Sea Breeze, Mysterious Forest, Sweltering Canyon, Impassible Jungles, Secret Cave, Magical Hills, Hurrying Trains, Forgotten Asteroid, Celestial Heights oraz The Earth.

źródło foto
źródło foto
Mimo, że gra jest darmowa i każdy może ją sobie ściągnąć bez problemu na telefon, w środku spotkamy mikro transakcje. Szans na przejście danego poziomu mamy tyle, ile widocznych w prawym górnym rogu ogonków. Odnawiają się one co prawda w krótkim czasie, ale gra jest naprawdę wymagająca zręcznościowo i łatwo utracić wszystkie szanse. Dla cierpliwych wystarczy poczekać jakiś czas, dla mniej cierpliwych dostępne są mikro transakcje oferujące ogonki za pieniądze.

źródło foto
źródło foto
Gra ma bardzo specyficzną, uproszczoną i przyjemną dla oka grafikę oraz całkiem ciekawą oprawę muzyczną. Dla fanów gier na komórki jest to pozycja konieczna do odhaczenia :-)
Można popróbować też na komputerze, bo tytuł dostępny jest darmowo na wielu stronach (na przykład tutaj). Kierujecie strzałkami na klawiaturze i jest to o wiele łatwiejsze, niż sterowanie ekranem dotykowym telefonu :-) 

   Na dziś to wszystko. Życzę udanego weekendu i do zobaczenia :-)
croak :-*

 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz