środa, 13 lipca 2016

Potrzeby fizjologiczne owadów

Cześć!

   Dziś pokażę Wam kilka zdjęć owadów w sytuacjach intymnych. Jedną z takich sytuacji była kopulacja much domowych.Zrobiłam kilka zdjęć, które na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, jednak kiedy im się przyjrzycie zauważycie, że ostrość skupiała się na każdym zdjęciu w innym miejscu.Niestety mimo prób, nie udało mi się zrobić dobrego zbliżenia na narządy kopulacyjne. No co, przecież to nie żadne porno. Sama jestem ciekawa jak wyglądają one u owadów.
Po tym geście samca muchy zrozumiałam, że nie jestem mile widziana w pobliżu :-)

won!
W innej sytuacji intymnej sfotografowałam muchówkę (poprawcie mnie, jeśli nie jest to muchówka, ale kształt oczu mówi mi że nie jest to żaden gatunek pszczoły):


Z tyłu odwłoka wysunął się jakiś długi narząd, w pełni kontrolowany przez owada. Zaczął stawiać malutkie żółte punkciki. Już byłam przekonana, że właśnie jestem świadkiem składania jaj, kiedy wydarzyło się to:


Po wyciśnięciu tej...pasty, narząd zaczął chować się w odwłoku. Na powyższym zdjęciu widać jeszcze jego końcówkę, na poniższym jest już całkowicie schowany.


Jedyne, co przyszło mi go głowy, to to że właśnie zobaczyłam jak muchówka wypróżniła swój układ pokarmowy, innymi słowy zrobiła kupę. Poprawcie mnie, jeśli wiecie co tutaj zaszło.

   Piosenka na dziś: Kylie Minogue - " I believe in you"


   Na dziś to wszystko. Zapraszam wszystkich do polubienia mojej strony na Facebooku (tutaj) oraz do śledzenia mnie na Instagramie (tutaj). Dzięki temu będziecie zawsze na bieżąco :-)
Życzę pogodnej środy i do zobaczenia jutro :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz