wtorek, 27 września 2016

Muzeum Techniki i Komunikacji part3

Cześć!

   Dziś ciąg dalszy zdjęć retro maszyn. Tym razem skupimy się na dawnych samochodach ciężarowych, autobusach i motorach.


Szczerze przyznam, że uwielbiam ten obły kształt starych autobusów, tzw ogórek :-D Nie wiem po co zmienił się design, bo było przecież doskonale.
Kilka lat temu dosłownie zachorowałam na lodówkę, czerpiącą stylistycznie z tych pojazdów. Nawet uchwyt na drzwiach miała jak stary samochód/autobus. Kiedyś muszę sobie taką sprawić.Jedno trzeba przyznać, autobusy jak niewygodne by nie były, to i tak zawsze wygodniejsze będą od tramwajów. Przynajmniej siedzenia nie są plastikowe i wbijające się w plecy. Ile kilometrów zdarzyło się Wam pokonać takimi PKS-ami?Takie Jelcze, o bardziej ostrych krawędziach pamiętam jeszcze z czasów licealnych. Teraz oczywiście wszystko jest nowoczesne, stare pojazdy zastąpione zostały nowymi, lepszymi. Ale czy nie odzywa się w Was jakiś sentyment? Zapraszam do wnętrza autobusu:

W zasadzie nie wiem, czy nie można ich jeszcze spotkać w skróconej wersji jako pojazdy linii nocnych.W Muzeum zobaczyć możecie nie tylko tramwaje i autobusy. Są tu również pojazdy takie, jak wozy strażackie, jednoślady czy samochody osobowe.

Nie jestem fanką jednośladów. Prawda, że wolę już pojeździć na rowerze, niż pobiegać ale i tak z tego wszystkiego wolę jednak wsiąść do samochodu. W Muzeum zobaczyłam całkiem sporo eksponatów na dwóch kołach. Nie kręci mnie samo jeżdżenie na motorze, ale wygląd tych poniżej ma w sobie to coś :-)
Jedna z tych maszyn nosi bardzo bliskie mi imię - Lelek.
   Piosenka na dziś: A-ha - "Stay on these roads".


   Na dziś to wszystko, serdecznie zapraszam jutro.
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz