środa, 7 września 2016

Tęczowo u owadów

Cześć!

   Dziś będzie króciutko, bo spieszę się do pracy :-) Oczywiście o owadach, bo o czym :-P Ale dziś wybrałam takie zdjęcia, aby miały wyjątkowe barwy. Tęczowe i bajeczne :-)


Jakiś czas temu znalazłam owada po jakimś wypadku. Nie zachowywał się, jakby coś mu dolegało, ale miał wyraźnie wgnieciony pancerzyk ochraniający skrzydła.Pamiętacie może namiotnika jabłoniowego (klik)? Taki właśnie motyl powstaje z opisanych wcześniej gąsienic :-) Prawda, że piękny?


Za to co będzie z tej gąsienicy, nie mam bladego pojęcia. Wiem tylko, że jej głowa wyglądała jak...no sami oceńcie. Trochę jak twór z innej planety, albo jakiś mutant.
Znalazł się też odorek :-)


I jak zwykle pająki z rodziny pogońcowatych. Ja już zaczynam się zastanawiać, czy aby nie znajduję ich u siebie jakoś więcej, niż gdziekolwiek indziej?Zainteresowało mnie również to. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, czy to jest wylinka? Ma nawet szczecinki na odnóżach.


Wreszcie gwiazda dzisiejszego posta - jusznica deszczowa. Chyba jeszcze nigdy nie ucieszyłam się tak z widoku końskiej muchy. W tym roku wybitnie rzadko je widuję.

Piosenka na dziś: Take That - "Rule the world"


   Życzę udanego dnia i do zobaczenia jutro :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza