środa, 28 września 2016

Muzeum Techniki i Komunikacji part4

Cześć!

   Witam Was w ten pochmurny dzień i zapraszam na ostatnią część wycieczki po Muzeum Techniki i Komunikacji. Dziś będzie o samochodach :-)


Chyba każdy, kto urodził się w latach 80-tych lub wcześniej kojarzy auta, które dziś znajdą się w poście. Mimo, że nie były to przecież super pojazdy, mam do nich ogromny sentyment. Serio, kiedy poszłam na naukę jazdy, uczyłam się na Fiacie Uno! Jestem ciekawa, czy młodzież ucząca się teraz w ogóle wie jak Fiat Uno wyglądał...
Nie mam problemów z wyobraźnią, ale naprawdę ciężko mi ogarnąć umysłem jakie samochody będą kiedyś wzbudzać sentyment u ludzi, którzy obecnie są dziećmi, jakie auta będą przywoływać wspomnienia...


Oczywiście, kto nie miał swojego malucha? :-) Pamiętny, głośny Fiat 126P. Ależ to musiało być głośno! Kiedyś przecież setki maluchów przejeżdżały przez ulice miast! Ja również miałam malucha, nawet czerwonego jak ten na zdjęciu (no, tylko nie cabrio) :-)


Ale ten Fiat rozpalił wszelkie moje zmysły. Ile bym dała, żeby móc takim jeździć! Co za klasa, co za styl, co za przepiękny pojazd!W tamtych latach marzeniem wielu ludzi była Warszawa. O tak, to auto jest stylistycznie doskonałe. I pierwsze w kraju produkowane seryjnie po II wojnie światowej. Na zdjęciu akurat wersja milicyjna.


Patrząc na te wszystkie pojazdy znalazłam wiele takich, które chętnie bym prowadziła. Kiedyś marzyła mi się syrenka, teraz znalazłam to:


Dodatkowo w moim ulubionym kolorze! <3


Syrenki jakieś też się znalazły :-)A między autami taka perełka :-) Kto stary ten kojarzy ;-)


W przypadku niektórych aut, była również możliwość pooglądania ich od wewnątrz.

Albo bez otwierania:


Organizatorzy wystawy zadbali również o scenki, przedstawiające styl życia w ówczesnych czasach.


Oprócz samochodów osobowych, czy użytku publicznego w muzeum znajdują się również takie eksponaty:
Gorąco polecam Wam wstąpić do Muzeum chociaż raz. Bilet kosztuje o ile pamiętam zaledwie 10 zł, a wystawa jest bardzo bogata. Warto poświęcić chwilę i pozwolić się zabrać kilkadziesiąt lat wstecz :-)

   Piosenka na dziś: Within Temptation - "Stand my ground"


   Na dziś to wszystko, zapraszam jutro :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz