piątek, 2 września 2016

W co gram #53 - McPixel

Cześć!

   Dziś mam dla Was coś naprawdę głupiego :-D Przedstawiam Wam jedną z najdziwniejszych gier ever - McPixel.

źródło foto
Gra należy do przygodówek typu point and click. Stworzył ją Mikołaj "Sos" Kamiński na game jamie Ludum Dare 21 w 2011. Tematem tamtej edycji była "ucieczka", Sos miał zaledwie 48 godzin na stworzenie gry od podstaw. Tak zrodził się McPixel, parodia parodii McGyvera, a już w 2012 roku wydana została wersja komercyjna.

źródło foto
Główny bohater - McPixel ma za zadanie w 20 sekund zapobiec katastrofie, poprzez użycie jakiegoś przedmiotu na planszy. Każda próba to jeden możliwy przedmiot, jeśli więc dokonamy złego wyboru dojdzie do eksplozji i level trzeba powtarzać, dopóki nie trafimy na odpowiednie rozwiązanie. Wybór dobrego, czy złego przedmiotu (których na planszy jest zwykle kilka) zawsze skutkuje przezabawną scenką, pełną przeróżnych smaczków i nawiązań.
Mamy do wyboru różne tryby: story mode, ending, free dlc i endless mode. Free dlc to nowość, która pozwala na dodanie do gry poziomów stworzonych przez graczy :-)
Story mode składa się z 4 chapterów, każdy podzielony na 3 levele + jeden ukryty, z których każdy składa się z 6 20-sekundowych poziomów.

źródło foto
Oprawa graficzna jest retro jak to tylko możliwe, podobnie jak wpadający w ucho motyw muzyczny, towarzyszący nam przez całą rozgrywkę.
Do przeklikania jest sto poziomów, każdy naprawdę prześmieszny. Grając przygotujcie się na naprawdę absurdalne sceny, przy których nie sposób się nie zaśmiać :-)
A jeśli uda się Wam kliknąć w każdy aktywny przedmiot na danej planszy, dostajecie odznakę (wspominam z myślą o zbieraczach) :-)

źródło foto
McPixel był pierwszą grą wybraną drogą głosowania przez graczy do wydania przez Steam Greenlight. Sam twórca promował ją na Pirate Bay, stronce z torrentami... :-D
Ogromną popularność zdobyła dzięki filmikom Felixa Kjellberga, znanego jako PewDiePie na Youtube.

źródło foto
źródło foto
   Zdecydowanie polecam, zwłaszcza na gorsze dni. Nie ma takiej opcji, żeby nie ubawić się po same pachy :-D McPixel dostępny jest na system Android, urządzenia Apple oraz na PC. Odsyłam Was na oficjalną stronę - klik, oraz na stronę aplikacji w serwisie Steam - klik.

   Na dziś to wszystko, życzę udanego weekendu i do zobaczenia w poniedziałek :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza