poniedziałek, 27 lutego 2017

Fabryka benzyny syntetycznej - młyn węglowy part1

Cześć!

   Dziś chyba największa atrakcja fabryki benzyny syntetycznej w Policach - przeogromny elewator węglowy.Wysoki na kilka kondygnacji czerwono rdzawy budynek jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów, jakie możemy podziwiać w fabryce. To właśnie tu rozpoczynał się skomplikowany proces produkcji paliwa.
Węgiel dostarczany drogą wodną z Zagłębia Ruhry i Śląska był głównym składnikiem paliwa. Kiedy znalazł się już w fabryce, transportowano go przy pomocy taśmociągu do największego otworu na szczycie obiektu.
Potem rozprowadzano go na poszczególne silosy wewnątrz elewatora. Leje, które widzicie na stropie wyrzucały węgiel na kolejny taśmociąg, który prowadził wprost do młynów kulowych i bijakowych. Tu miażdżono go na proszek.
A tak jest wewnątrz elewatora :-)

Budynek jest w dosłownej rozsypce. Z każdej strony na szczycie ściany niebezpiecznie pochylają się ku ziemi. Poniżej jedna z nich.

   A w ramach dzisiejszej "piosenki na dziś" - filmik, autorstwa mojego kolegi, nakręcony między innymi dronem (dla niecierpliwych od 1:58) z terenu fabryki benzyny. Możecie szczyt elewatora podziwiać z bardzo bliska. Podkład muzyczny - ja :-P


   Na dziś to wszystko. Życzę udanego wieczoru i do zobaczenia :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz