piątek, 17 lutego 2017

W co gram #77 - Oxenfree

Cześć!

    Dziś troszkę inna gra niż zazwyczaj - Oxenfree od Night School Studio.

źródło foto
Oxenfree należy do dwuwymiarowych przygodówek z elementem grozy. Wcielamy się w Alex, nastolatkę, która właśnie kończy szkołę i wraz z przyjaciółmi wyrusza na tajemniczą wyspę, gdzie przez przypadek otwiera wrota do innego wymiaru. Musi od tej chwili mierzyć się z siłami nadprzyrodzonymi, zakłóceniami czasu i rzeczywistości czy nawet z duchami.

źródło foto
W grze głównie przemierzamy przeróżne lokacje w celu wykonania jakiegoś prostego zadania, jak np włączenie generatora mocy, czy wyłączenie napięcia w ogrodzeniu. Jedynym narzędziem jakim możemy się posługiwać jest małe radio. W określonych miejscach musimy wyszukiwać odpowiednich częstotliwości, aby móc kontaktować się z istotami z innego wymiaru. Później radio służy też do otwierania drzwi.

źródło foto
Jeśli na planszy znajduje się cokolwiek aktywnego, jest to oznaczone kółeczkiem. Kiedy staniemy w tym miejscu pojawi się odpowiednia komenda, jak na screenie powyżej.
Większą wagę mają tu dialogi, których odpowiedzi wybieramy podobnie jak w tytułach od Telltale, z ograniczeniem czasowym (czasami mamy na wybór odpowiedzi naprawdę mało czasu). Wszystkie nasze wybory są zapamiętywane i mają wpływ na dalszą rozgrywkę.

źródło foto
źródło foto
źródło foto
Jeśli po zakończeniu przygody zagramy w nią jeszcze raz odkryjemy, że nasi bohaterowie znaleźli się w pułapce bez wyjścia i niektóre elementy fabuły zaczną składać się w logiczną całość.
Muszę się jednak trochę poprzyczepiać. Absolutnie żadna z przedstawionych w grze postaci nie zaskarbiła sobie mojej sympatii, ani jakoś szczególnie mnie nie zaciekawiła. Również przemieszczanie się pomiędzy lokacjami było bardzo nużące. Gracz nie ma żadnego wpływu na tempo, w jakim przemieszcza się główna bohaterka przygody, a czasami przejście krętymi dróżkami z jednego rogu ekranu do następnego potrafi trwać zdecydowanie zbyt długo.
Całe szczęście tytuł nadrabia naprawdę świetną oprawą graficzną i bardzo przyjemną, delikatną ścieżką dźwiękową.

źródło foto
źródło foto
   Na dziś to wszystko, życzę udanego weekendu i do zobaczenia.
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz