poniedziałek, 6 lutego 2017

Muzeum Historyczne Skarb part3

Cześć!

   Dziś będzie króciutko. W zeszłym tygodniu zaczęłam temat Muzeum Historycznego Skarb w Policach i zanim przejdziemy do części poświęconej więźniom obozu koncentracyjnego, jaki mieścił się na terenie dzisiejszego muzeum, chciałabym żebyście zobaczyli jeszcze kilka eksponatów.


Uwielbiam modele. Sama chętnie zajęłabym się modelarstwem, po prostu kocham takie wielogodzinne dłubaniny. W muzeum znalazłam kilka podwieszonych modeli odpowiadające samolotom, jakie można było oglądać na niebie w czasie II wojny światowej. W takiej scenerii wyglądają doskonale.
Jeszcze jedno zbliżenie na rodzaje umundurowania.Gablota na poniższym zdjęciu mieści kilkadziesiąt aparatów fotograficznych :-)


Oczywiście ważną rolę pełniła telekomunikacja. Również przedmioty z nią związane znalazły tu swoją półkę.


Moją uwagę zwrócił stary radziecki odbiornik radiowy. Stylistycznie wygląda świetnie.


Znajdują się tu też rzeźby, przedmioty służące do nauki (na zdjęciu stare liczydło i mikroskop) oraz porcelana i meble.Do muzeum trafiają również sprzęty domowe, które nawet ja pamiętam z wczesnego dzieciństwa, jak sokowirówka Katarzyna, charakterystyczne odkurzacze, czy suszarki do włosów (pamiętam obie ze zdjęcia).A na koniec doskonała kompozycja z czapek i zwierzęcej czaszki.


Dziś mało zdjęć, ale nadrobimy jutro, kiedy przejdziemy do ostatniej części o muzeum - całej na temat więźniów obozu koncentracyjnego.
 
   Piosenka na dziś: Fake? - "Snow"


   Życzę udanego poniedziałku i do zobaczenia jutro :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz