piątek, 3 lutego 2017

W co gram #75 - Endless Fables: The Minotaur's Curse

Cześć!

   Dziś kolejna gra, kolejna HOPA, tym razem dla wielbicieli mitycznych stworzeń :-)

źródło foto
Producentem tego tytułu jest Sunward Games, a wydawcą Artifex Mundi.
Klątwa Minotaura to kolejna przygodówka z elementami hidden object, osadzona w klimatach znanych z mitologii.
Nasza protagonistka to Pamela Cavendish, próbująca powstrzymać sektę przez wskrzeszeniem mitycznego stwora z głową byka. Podczas przygody posługuje się Nicią Ariadny, o której kilka słów wspomnę w opisie mechaniki gry. Minotaur potrzebuje siedmiu dusz aby ożyć, jednak zanim do niego dotrzemy spotkamy inne stworzenia, np. syreny, czy Meduzę.

źródło foto
źródło foto
Zacznijmy od menu startowego. W zakładce extras czekają takie dodatki jak: sceny HO, minigierki, tapety, pliki muzyczne, cut scenki czy concept arty.
Do wyboru mamy 4 poziomy trudności: casual, advanced, expert i custom. Po przejściu podstawowej przygody odblokujemy krótki bonusowy rozdział, w którym za zadanie mamy uratować Pegaza z rąk Olbrzyma.

źródło foto
źródło foto
Sceny HO występują w trzech rodzajach: interakcje, obrazkowe i lista przedmiotów. Istnieje możliwość zagrania w Mahjonga zamiast klasycznej sceny HO. Zagadki i minigierki nie należą do trudnych.

źródło foto
źródło foto
źródło foto
Przedmioty w inwentarzu oznaczone plusem można dokładnie oglądać i modyfikować (lub łączyć z innymi). Dodatkowo podczas rozgrywki mamy do dyspozycji Nić Ariadny - starożytny przedmiot posiadający ogromną moc. W odpowiednich częściach gry, przy pomocy 3 kryształów odblokujemy 3 moce Nici - pierwsza z nich potrafi topić metalowe przedmioty, druga ożywia ofiary Meduzy, które pod wpływem jej spojrzenia zamieniły się w kamień, a trzecia likwiduje iluzje wywołane przez magiczne moce.

źródło foto
źródło foto
źródło foto
W szybkim przemieszczaniu się po uniwersum pomaga mapa (fast travel). Dobra wiadomość dla zbieraczy - oprócz achievementów do kolekcji zbieramy też ukryte na planszy znajdźki: 7 motyli, 7 ważek, 7 ciem, 7 świetlików, 10 hiacyntów i 10 lilii :-)
Wspomnę jeszcze, że dodatkowa przygoda jest konieczna dla zdobycia ich wszystkich.

źródło foto
źródło foto
źródło foto
   Podsumowując, Klątwę Minotaura mogę Wam bardzo gorąco polecić. Tytuł gwarantuje kilka godzin wspaniałej rozgrywki i odprężenia. Nie wiem jak te gry to robią, ale naprawdę dzięki nim wyłączam się i zapominam o problemach i codzienności, zupełnie jakbym przenosiła się do tych magicznych światów. Gdybyście chcieli zakupić grę, możecie to zrobić bezpośrednio na stronie Artifex Mundi - tutaj, lub w serwisie Steam tutaj.

   Tymczasem ja już się z Wami żegnam i życzę udanego weekendu.
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz