środa, 1 lutego 2017

Muzeum Historyczne Skarb part1

Cześć!

   Dziś znów zaczną się klimaty militarne, których może część z Was nie lubi, ale przykro mi - będą, bo mam do tego ogromną słabość. W końcu wiele lat temu miałam iść do wojska, ale to długo by mówić. Może innym razem Wam opowiem ;-)

   Tym postem rozpocznę serię wpisów o Policach, mieście kryjącym całe mnóstwo perełek do zwiedzania, takich jak Muzeum Historyczne Skarb właśnie.


Muzeum mieści się w schronach przeciwlotniczych, powstałych w 1944 roku. Przy ich budowie pracowali między innymi więźniowie tutejszego obozu koncentracyjnego KL Stutthof-Aussenlager Politz.
Miały one chronić pracowników Hydrierwerke AG, czyli niemieckiej fabryki benzyny syntetycznej przed nalotami aliantów.
Poniżej zbiornik kwasu chlorosulfonowego, element urządzenia służącego do zadymiania fabryki podczas nalotów.
Na regale książki czekające na nowego właściciela ;-)

Schron wypełniony jest pamiątkami po brzegi, a rekwizytów cały czas przybywa. Nie sposób pokazać Wam to wszystko w jednym poście, więc podzielę ten temat na co najmniej 2 wpisy.
Przy długim drewnianym stole znajduje się spora kolekcja mundurów.Warto też wspomnieć o tym, że wnętrze schronu jest wyłożone drewnem, pomalowanym farbą fluorescencyjną.Jeśli chcecie zobaczyć więcej rekwizytów, serdecznie zapraszam jutro. Będzie ciekawie, bo muzeum wypełniają nie tylko sprzęt wojskowy, bomby i naboje, a liczne pozostałości po obozie koncentracyjnym.
Tymczasem piosenka na dziś to: Coldplay - "Fix You"


   Życzę spokojnej nocy i do zobaczenia :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz