wtorek, 14 lutego 2017

Police - droga do fabryki benzyny part1

Cześć!

   Dziś kolejna część wycieczki po Policach. Tym razem udamy się już w głąb lasu i pójdziemy drogą prowadzącą wprost do fabryki benzyny syntetycznej Hydrierwerke.Na terenie fabryki znajduje się kilkanaście bunkrów (7 długich i 6 małych). Po drodze do najbardziej charakterystycznych budowli tego obszaru znajdziemy naprawdę dużo do zwiedzania.

Trafiłam też na szkielet wiaduktu. W latach świetności fabryki jeździła tu kolej (było tu aż 25 km linii kolejowych). Może jeździła właśnie tym wiaduktem?

Popatrzcie jak wygląda w pełnej okazałości :-)


Na tym ogromnym terenie (fabryka zajmowała 1500 hektarów) zachowało się mnóstwo schronów przeciwlotniczych i wartowniczych typu Splitterschultzzelle i Westermann.

Tak naprawdę żeby zobaczyć tu wszystko i wszędzie wejść, trzeba wyruszyć wcześnie rano, bo praktycznie cała droga jest zabudowana.
Na zdjęciu poniżej schron wartowniczy "einmannbunker" typu Splitterschultzzelle. Ten jednoosobowy, kształtem przypominający jajko schron składa się z 5 żelbetonowych elementów skręcanych śrubami, zwieńczonych betonową czapą.


   Piosenka na dziś: świeżutka Depeche Mode - "Where's The Revolution"


   Życzę udanego wieczoru i do zobaczenia :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz