czwartek, 5 maja 2016

Makro fotografia na Różance

Cześć!

   W Szczecinie jest takie miejsce, gdzie kwitnie 99 odmian róż. Do lat 70 było to miejsce odpoczynku Szczecinian. Popadło w ruinę i zostało odbudowane w latach 2006-2007.

"Różanka" mieści się kawałek za Parkiem Kasprowicza. Dla mnie jest to stosunkowo niedaleko, więc często udaję się tam przy sprzyjającej pogodzie. Tak było kilka dni temu. Pogoda była przepiękna, postanowiłam więc pójść tam i sprawdzić, czy ogród różany jest już kolorowy od kwiatów.


Ani jednej róży, za to mnóstwo innych. Postanowiłam pobawić się trochę szkłem do makro fotografii i oto co mi wyszło.
W czasach prehistorycznych, kiedy byłam mała, oglądałam taką kreskówkę, którą pamiętam do dziś. Była tam myszka Mickey, która jakimś cudem została pomniejszona do rozmiarów owada. Jakoś w momentach, kiedy wyciągam swoje ulubione obecnie szkło, czuję się jak Mickey właśnie. Mam wrażenie, że jestem wielkości co najwyżej mrówki, a otaczająca mnie trawa sięga nieba.

   A co powiecie na taki post-apokaliptyczny obraz z biedronką?


W pierwszej chwili myślałam, że tam po prostu siedzi. Dopiero na zbliżeniu okazało się, że z biedronki został już chyba tylko pancerzyk.

Zrobiłam też kilka zdjęć tych malutkich, fioletowych kwiatków.
Zabawa szkłem makro jest o tyle fajna, że na takich zdjęciach wszystko wychodzi świetnie. Nie wiem jak Wam, ale mi nawet te zdjęcia bardzo się spodobały.Żeby pokazać Wam jak o tej porze roku wygląda nasz ogród różany, zrobiłam też kilka zdjęć bez użycia konwertera.
Jeśli są mało imponujące, poczekajcie, aż zakwitną róże. Obiecuję, że wybiorę się tam wtedy i porobię dla Was zdjęcia. Tymczasem popatrzcie na to piękne drzewo :-)   Piosenka na dziś: Tityo - "Come along"


   Życzę Wam udanego czwartku i zapraszam jutro :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza