poniedziałek, 9 maja 2016

Szczecińskie murale pod Trasą Zamkową

Cześć!

   Jakiś czas temu wybrałam się na prawobrzeże, zupełnie niedaleko, zaledwie kilka minut za Most Długi łączący prawy i lewy brzeg Odry.
Wiedziałam, że jest tam miejsce, w którym uliczni artyści ćwiczą swój warsztat, jednak nigdy jeszcze nie zatrzymałam się tam, aby podziwiać ich dzieła.

Na pierwszy rzut oka widzę różnice stylów i talentów. Jednak nie znam się na tym zupełnie i nie chciałabym się wypowiadać, więc dziś będzie po prostu mnóstwo zdjęć :-)


Nie wiem dlaczego artyści przypodobali sobie akurat to miejsce. Zdobią niemal każdy filar Trasy Zamkowej biegnącej tuż nad głowami.Niektóre dzieła naprawdę zapierają dech w piersi. Aż szkoda, żeby niszczały. Wydaje mi się, że co jakiś czas po prostu są zamalowywane kolejnymi.


Taka forma sztuki ma chyba tyle samo zwolenników, co przeciwników. Ja osobiście jestem za. Lubię, kiedy jest kolorowo, a dodatkowo młodzi ludzie mogą w takich miejscach doskonalić swoje umiejętności :-)


Oczywiście nie mylcie tego z wandalizmem. Niszczenie np. świeżo odmalowanych elewacji budynków napisami w stylu "puszczam bąki po fasoli", czy innymi niezwykle głębokimi przemyśleniami, jest absolutnie niepotrzebne i powinno być surowo karane.Spędziłam tam mnóstwo czasu, podziwiając każdy malunek z osobna i gdybyście spytali mnie, które z nich zrobiły na mnie największe wrażenie, w pierwszej chwili nie potrafiłabym wybrać. Dopiero po obejrzeniu zdjęć w domu wytypowałam najlepsze murale z tego miejsca.


Tak, to jest ściana całego budynku. Serio, stałam przy tym jak zaczarowana...
A z tych mniejszych, zdecydowanie ten styl najbardziej mi się spodobał.
Jak to w ogóle możliwe ogarnąć tyle detali...farbą w sprayu!!!! To jest jakieś mistrzostwo świata jak dla mnie :-)
A przez cały ten czas, wzrokiem śledziły mnie bardzo licznie występujące tam gołębie. W szczelinach mają gniazda i pewnie dlatego tak bacznie mnie obserwowały :-)
   Piosenka na dziś: Jeszcze ciepła, Radiohead i ich nowy singiel "Burn the witch". Posłuchajcie, genialny!


   Życzę Wam miłego poniedziałkowego wieczoru i do zobaczenia jutro :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza