wtorek, 28 czerwca 2016

Letni ogród w powiększeniu

Cześć!

   Już sama nie wiem jak tytułować te posty. Myślę, że stworzę jakiś stały blok, w którym prezentować będę zdjęcia wykonane przy pomocy szkła do makrofotografii. W końcu walczę zaciekle, aby nauczyć się tej sztuki do perfekcji, bo póki co zdjęcia jakie robię jakiś tam urok mają, ale daleko im do ideału i jestem tego absolutnie świadoma.
Dziś chciałam Wam pokazać między innymi muchę, która cierpliwie siedziała na liściu i pozwalała mi na sesję. W sumie pierwszy raz mogłam się tak dobrze przyjrzeć aparatowi gębowemu.


Wygląda trochę jak predator, trochę jakby oderwało jej twarz, trochę jak już sama nie wiem co. Pod tymi przedziwnymi czułkami i pierzastymi wibrysami chowa się najdziwniejszy język ever! Ale na razie musicie mi uwierzyć na słowo, bo akurat język sfotografowałam u następnej modelki, którą zostawiam na inny dzień.
Ja wiem, że muchy są obrzydliwe, natarczywe, że składają jaja w rany i pokarm, a teraz dodatkowo poszerzyłam swoją wiedzę o ten przedziwny język, który wszędzie przykładają. Ale nie można im odmówić uroku, szczególnie, kiedy błyszczą troszkę na niebiesko lub zielono.Pierwszy raz miałam okazję zobaczyć coś takiego:


Po intensywnych poszukiwaniach w necie, okazało się że jest to gąsienicznik, prawdopodobnie kruszel czarny. Nie wiem do czego służy mu to przeogromne żądło, ale przyznaję, że robi wrażenie.
Owad bez żądła mierzył jakieś 12-15mm, do tego drugie tyle jego imponująca broń!


Pochwalę się, że udało mi się wreszcie zrobić ostre zdjęcie na pajęczynie :-)


I oczywiście, jeśli już soczewka makro jest nałożona na obiektyw, nie powstrzymam się od zrobienia kilku zdjęć roślinom. Czy wiedzieliście jak wygląda w zbliżeniu zwykły mech na murku?


Zakładam, że te śliczne dzbanuszki mają służyć ekspansji rośliny...
Dla miłośników pięknych kolorów i kwiatów, mam jeszcze kilka zdjęć na dzisiaj.


   Ach jak kolorowo :-)))) Piosenka na dziś: Depeche Mode - "In your room"


   Życzę Wam udanego wieczoru i do zobaczenia jak zwykle jutro :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz