piątek, 17 czerwca 2016

W co gram #42 - Plants vs Zombies (Android)

Cześć!

   Dziś mam dla Was przezabawną produkcję od PopCap Games - Plants vs Zombies :-)

źródło foto
Plants vs Zombies to gra z gatunku tower defense, a bronić musimy tu własnego domu przed atakiem zombie. Pomagają nam w tym specjalne gatunki roślin.

źródło foto
Rośliny możemy pozyskiwać za słoneczka, które zbieramy bądź produkujemy przy pomocy słoneczników. Oprócz słoneczników mamy do wyboru rośliny strzelające, blokujące, czy wybuchające. Jednak nie od razu mamy tak ogromny wybór.
W grze naszym sąsiadem jest Crazy Dave, od którego między innymi kupujemy "sadzonki" nowych roślin do posadzenia.

źródło foto
Każda plansza to kilka pasów trawnika, po których zombie zbliżają się do naszego domu. Na tych pasach stawiamy rośliny, mające zombie powstrzymać. Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Zombie początkowo wychodzą pojedynczo, ale na każdym poziomie musimy się również zmierzyć z ich wielką falą.

źródło foto
Zombie również dzielą się na wiele rodzajów, a każdy z nich ma jakieś właściwości. Jeden jest szybszy, inny bardziej wytrzymały, jeszcze inny potrafi przeskakiwać przez naszą roślinę.
Kiedy napastnik zbliży się do rośliny, po prostu ją zjada zostawiając ten pas trawnika uboższy o jednego strażnika. Kiedy nie uzupełnimy roślin i zombie przedostaną się pod dom, z pomocą przychodzi nam kosiarka. Jest to opcja jednorazowa, możliwa na każdym pasie trawnika.

źródło foto
Twórcy przygotowali dla nas wiele urozmaiceń. Możemy grać w nocy (wtedy słoneczka produkowane są przez specjalne grzyby), możemy grać również wiele innych zabawnych trybów, takich jak odwrócenie ról, czy kręgle. Dodatkowo możemy sami wyhodować ogródek, oczywiście zakupując wszystkie możliwe sadzonki i gadżety u Crazy Dave'a. Te dodatkowe opcje zostały wprowadzone w wersji na telefony komórkowe stosunkowo niedawno.

źródło foto
Początkowo akcja dzieje się przed domem. Później przenosimy się do ogródka na tyłach, gdzie napotykamy dodatkowe utrudnienie w postaci basenu. Niektóre zombie potrafią bez problemu poruszać się w wodzie, a my potrzebujemy dodatkowych elementów, aby móc postawić roślinę na pasie zajętym przez basen (np. liliowy liść). Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, kiedy rozgrywka przenosi się na dach naszego domu. Tam, aby gdziekolwiek zasadzić roślinę, musimy najpierw postawić jej podłoże.

źródło foto
Mimo, że w grze pojawiają się zombie, jest ona utrzymana w przezabawnym i radosnym stylu. Na uwagę zasługuje tu niezwykle przyjemna oprawa muzyczna, za którą odpowiedzialna jest Laura Shigihara.

źródło foto
   Zdecydowanie mogę ten tytuł polecić wszystkim. Pełna wersja gry na Android kosztuje grosze, a zapewnia wiele godzin śmiechu i rozrywki :-) Na serwisie Steam natomiast, wersja na PC, bardziej rozbudowana GOTY (Game Of The Year) to niecałe 5 euro.
Bonusowo dzisiaj piosenka z gry Plants vs Zombies :-)


   Życzę wszystkim udanego weekendu i do zobaczenia w poniedziałek :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz