środa, 15 czerwca 2016

Różanka w pełni rozkwitła!!!! :-)

Cześć!

   Dziś będzie dawno już obiecana Różanka :-) Dla niewtajemniczonych, jest to ogród różany, założony w 1928 roku. Kwitnie tu 99 odmian róż, ale oprócz tego można tu spotkać egzotyczne krzewy i drzewa. Na życzenie jednej z czytelniczek (którą serdecznie pozdrawiam) zrobiłam tam całe mnóstwo zdjęć :-)Niemal przy samym wejściu do ogrodu, znajduje się "Ptasia Fontanna" wybudowana w 1935 roku a następnie odbudowana na wzór przedwojennych rycin (3 gęsi są oryginalne a czwarta zbudowana od podstaw). Autorem rzeźby był Kurt Schwerdtfeger.To niesamowite jak wiele róż można zgromadzić w jednym miejscu i jak intensywny zapach unosi się dzięki temu w powietrzu. Serio, nawet nie trzeba schylać się do kwiatów, ich woń unosi się dosłownie wszędzie.

Czyż nie jest to najprawdziwszy ogród sułtana? :-) Idealna sceneria aby wbić się w zdobną kieckę i obwiesić osmańską biżuterią do zdjęć :-))))
Niestety z tego co widzę i Różanki nie oszczędzono. Stoi tu niewielka scena i aktualnie jest to miejsce, gdzie organizowane są przeróżne wystawy, koncerty, spotkania czy imprezy dla dzieci. A mogło zostać tak pięknie...Patrzę na te zdjęcia i szczerze żałuję, że nie mogę razem z nimi wkleić Wam tu zapachu tych wszystkich róż, bo jest on nie do opisania.

W najbliższym czasie możecie liczyć na więcej zdjęć z tego czarującego ogrodu :-)

   Piosenka na dziś: Kasia Kowalska - "Antidotum"


   Życzę udanego wieczoru :-)
croak :-*

3 komentarze :

 1. W końcu :) dziękuję bardzo,że pamiętalas, żal, że nie można poczuć, uwielbiam róże w ogrodzie, ale nie umiem sama hodować :) pięknie, po prostu pięknie :) widzę, że ktoś tu także maniakuje wspaniałe stulecie :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, że pamiętałam :-) Zdjęć mam tak dużo, że w przyszłym tygodniu pojawią się jeszcze 2 posty z Różanką. A Wspaniałe Stulecie... maniakuję to delikatnie powiedziane :-D

   Usuń
 2. W takim razie czekam z niecierpliwością :) róż nigdy za wiele :)

  OdpowiedzUsuń