wtorek, 25 października 2016

Jaszczurki i węże

Cześć!

   Dziś pawilon zmiennocieplnych w Starym Zoo w Poznaniu :-) Niespodzianką jest zbiornik na początku. Mieszkają w nim... piranie! Pamiętajcie, aby nie wkładać tam rąk w żadnym wypadku. Udało mi się zrobić zdjęcie przez podwójną szybę - popatrzcie tylko na te przyjemniaczki. Już tylko patrzą jak obedrzeć mnie ze skóry. Tak na poważnie, ten gatunek to paku - roślinożerna ryba zaliczana do piraniowatych. Żywi się rozkładającymi się roślinami, zooplanktonem, ślimakami i owadami.Przejdźmy już do gadów. Na początek takie piękne agamy :-)Wszystkie gady są piękne (serio, nie wiem jak można nie lubić). Gdybym jednak miała wybierać tego, który robi największe wrażenie, byłby to bez wątpienia legwan zielony.To przepiękne zwierzę przypomina do złudzenia smoka z baśni. Nie wiem jak Wy, ja właśnie tak smoki sobie wyobrażam (tylko ciut większe :-)).
A gdzieś w pobliżu taki śpioch na gałęzi :-)


W pawilonie był jeszcze jeden smok. To agama kołnierzasta.W sytuacji zagrożenia jaszczurka ta straszy otwartym, szerokim kołnierzem i ucieka na dwóch nogach.

W zoo mieszkają również heloderma meksykańska:


i niezwykle barwny kameleon lamparci. Popatrzcie tylko na tą piękną skórę...


W pawilonie rezydują też węże. Jest to boa dusiciel:i pyton tygrysi ciemnoskóry.


U pytonów zauważyłam wylinkę.


Po krótkim poszukiwaniu znalazłam rosnącego osobnika :-) Siedział samotnie na półce u góry.Podoba mi się pomysł z nowoczesnym pawilonem. Wystrój jest doskonały, a zwierzęta w nim mieszkające, zapewnione mają odpowiednie warunki i komfort.


Polecam, kiedy wybierzecie się kiedyś do Starego Zoo w Poznaniu, nie zapomnijcie o pawilonie zwierząt zmiennocieplnych :-)

   Piosenka na dziś: Midnight Oil - "Beds are burning"


     Na dziś to wszystko, zapraszam jutro i życzę spokojnej nocy :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz