wtorek, 4 października 2016

Stara żwirownia part1

Cześć!

   Dziś dla ochłonięcia po wczorajszym, mam dla Was coś pięknego - tereny starej żwirowni :-)


Oczywiście, nie miałam zielonego pojęcia o istnieniu tego miejsca, mimo że znajduje się ono tuż pod nosem, nieopodal wsi Karwowo (jeśli się nie mylę to około 10 km od centrum Szczecina). Od czego ma się jednak znajomych :-) Dzięki uprzejmości kolegi z pracy (Radziu pozdrawiam) miałam okazję zobaczyć to miejsce na własne oczy i jestem pewna, że jeszcze tam powrócę :-)




I nie tylko ja nie jestem świadoma istnienia tego miejsca. Praktycznie jedynie mieszkańcy okolicznych wsi wiedzą o żwirowni, ale mimo to nieczęsto ją odwiedzają. Dlaczego tak jest, dowiecie się w kolejnych postach.




Szczerze powiedziawszy, uważam, że to bardzo dobrze. Będąc tu miałam naprawdę poczucie, że jestem na łonie natury. Takim tym prawdziwym, nietkniętym ręką człowieka (a przecież paradoksalnie byłam w starej żwirowni). Miejsce jest zapomniane, więc mogły tu wyrosnąć gęste, dzikie zarośla i zamieszkały w nich liczne żaby i ptaki bytujące w wysokich trawach.



Największe wrażenie robi nie sam zbiornik wodny (będący głębokimi lejami wykopanymi przez człowieka, wypełnionymi deszczówką), a ta oto skarpa, będąca schronieniem dla ptactwa. O tej porze niestety już ich tu nie było, ale w przyszłym roku postaram się dotrzeć tu wtedy, kiedy w dziuplach roi się od jaskółek.





Na dół prowadzi dość kręta, wydeptana i wyjeżdżona w trawie ścieżka. W kolejnych postach pokażę Wam jak różne podłoża możemy znaleźć tu tuż obok siebie.



Wspomniana już skarpa początkowo robi wrażenie, jakbyśmy znaleźli się w którymś z parków narodowych w Stanach Zjednoczonych. Przez krótką chwilę czułam się, jakby moje marzenie zwiedzenia tych miejsc się spełniło :-)



I jeszcze jeden, ogromny plus tego miejsca - doskonała panorama miasta. Dosłownie każdy fragment Szczecina widać stąd jak na dłoni. Ciekawa jestem tego miejsca wieczorem, kiedy miasto tli się setkami świateł :-)




W kolejnych postach przejdziemy się wzdłuż zbiornika wodnego, będziemy zaglądać w wysokie szuwary, przespacerujemy się górą po okolicznych polach, zerkniemy w dół ze skarpy, tak więc serdecznie Was zapraszam :-)

   Piosenka na dziś: Luna Sea - Kiss


   Na dziś to wszystko, serdecznie zapraszam jutro :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz