piątek, 5 sierpnia 2016

W co gram #49 - Monument Valley (Android)

Cześć!

   W dzisiejszych czasach nie jest trudno o dobrą grę na telefon, jednak nadmiar aplikacji sprawia, że ciężko jest się do takiej dokopać. Powtarzalne, proste gierki stanowią istotną przeszkodę w odnalezieniu czegoś, czemu warto poświęcić chwilę (więc robię to za Was :-D).
Dziś będzie o jednej z gier, którą zachwycałam się nie tak dawno temu - Monument Valley.

źródło foto
W kwestii fabularnej zbyt wiele nie wiadomo. Wcielamy się w niemą księżniczkę o imieniu Ida, która przemierza przedziwne światy nie wiadomo po co, a w drodze przeszkadzają jej ludzie-wrony nie wiadomo dlaczego... Jednak nie to jest w tej grze istotne, a jej mechanika.

źródło foto
Rozgrywka polega na przeprowadzeniu przez nas Idy na następny poziom, poprzez manipulowanie otoczeniem. Budowle możemy obracać, przesuwać ich elementy, bawić się perspektywą tworząc w ten sposób iluzje optyczne (2 elementy, które w rzeczywistości się nie stykają, po obróceniu sprawiają wrażenie złączonych).

źródło foto
Tytuł wymaga od nas naprawdę sporego wysiłku umysłowego. Przyznam, że to świetny pomysł twórców, zmuszający do myślenia przy zastosowaniu w zasadzie jednego prostego mechanizmu. Nic więcej nie trzeba tutaj robić, wystarczy przejść (najczęściej do znajdujących się gdzieś drzwi), unikając przy tym kraczących ludzi-wron. A jednak gra ta do łatwych wcale nie należy.

źródło foto
źródło foto
Dla graczy przygotowano 10 leveli o rosnącym poziomie trudności i o ile na początku wyda się Wam może, że gra będzie nudna i jest skierowana być może do najmłodszych, tak szybko przekonacie się, że wcale tak nie jest. Bardzo szybko...

źródło foto
Jak widzicie na załączonych zdjęciach, gra wyróżnia się bardzo minimalistyczną, prostą i bazującą na bryłach geometrycznych grafiką. Całości towarzyszy równie ascetyczna oprawa muzyczna, czasami odprężająca, czasem wręcz niepokojąca.

źródło foto
Mimo tej pozornej surowości, całość utrzymana jest w bardzo przyjemnych pastelowych barwach, co sprawia że staje się niezwykle miła dla oka.

źródło foto
Podsumowując, polecam gorąco wszystkim, którzy poszukują na telefon czegoś więcej, niż kolejne kulki czy klony Candy Crush Saga. Gra dostępna jest zarówno na system IOS jak i Android za jakąś śmieszną sumę (chyba niecałe 5 zł). Żeby pokazać Wam mniej więcej jakich odczuć możecie się spodziewać, wrzucam trailer Monument Valley poniżej :-)


   Na dziś to wszystko, życzę udanego weekendu i zapraszam w poniedziałek :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz