piątek, 12 sierpnia 2016

W co gram #50 - Crime Secrets: Crimson Lily

Cześć!

   Dziś, na okrągły 50-ty post "w co gram" kolejna HOPA od Artifex Mundi - Sekrety Zbrodni: Szkarłatna Lilia.

źródło foto
Crimson Lily to dość nowa gra w zbiorach Artifex Mundi. Ukazała się na Steam zaledwie miesiąc temu. Z moich piątkowych postów wiecie już na pewno, że HOPA oznacza hidden object puzzle adventure oraz że zabrzańskie studio Artifex Mundi specjalizuje się w tego typu produkcjach. Wiecie również, że te gry zdecydowanie należą do moich ulubionych :-)

źródło foto
źródło foto
I znów nie będziemy rozczarowani. Tytuł przyciągnie zwłaszcza miłośników klimatów kryminalistycznych. Wcielamy się tu bowiem w panią detektyw, która udaje się na urlop do kurortu w górach. Jej plany wypoczynkowe ulegają zmianie, kiedy pod bramą hotelu dochodzi do morderstwa. Tyle na temat fabuły, więcej nie zdradzę :-)

źródło foto
źródło foto
Od strony technicznej, znów mamy do czynienia z wysokiej jakości planszami malowanymi ręcznie i oddającą doskonale klimat gry oprawą muzyczną. Sceny hidden object występują zarówno w postaci listy, jak i obrazkowej.

źródło foto
źródło foto
Nie zabrakło również stanowiska do zrobienia mikstury i ogromnej ilości zagadek, które przyznam tutaj wydawały się zbyt łatwe.

źródło foto
źródło foto
Nowość zauważyłam już na menu głównym (tak mi się przynajmniej wydaje), przy wyborze trudności. Do podstawowych poziomów: casual, advanced i expert dołączył custom, czyli poziom, który sami modyfikujemy wedle uznania.

Kolejną nowością jest szukanie wskazówek. Co jakiś czas, pojawiając się na miejscu zbrodni, mamy za zadanie odnaleźć określoną liczbę wskazówek. Wygląda to mniej więcej tak:

źródło foto
źródło foto

Ale na tym nasza praca się nie kończy. Kiedy już odnajdziemy wszystkie wskazówki, musimy ułożyć je w odpowiedniej kolejności, aby zrekonstruować wydarzenia z miejsca zbrodni.

źródło foto
Brawo Artifex! To naprawdę świetny pomysł :-)

Przedmioty, które znajdujemy na mapie w większości są już gotowe do użycia, ale niektóre wymagają połączenia z innymi. Taka innowacja wystąpiła już w jednym z ostatnich tytułów wydawcy.

źródło foto
źródło foto
Twórcy nie zapomnieli również o systemie znajdziek, który po prostu uwielbiam. Zawsze odpowiednio wydłuża przygodę i sprawia, że jesteśmy bardziej zaangażowani. W przypadku Szkarłatnej Lilii, szukamy origami oraz płatków śniegu. Do zdobycia jest również mnóstwo achievementów.

źródło foto
źródło foto
Dajcie się wciągnąć w wir zagadek, porwać przez bajeczne, zimowe krajobrazy. Odnajdźcie ukryte pomieszczenia w zagadkowym hotelu i co najważniejsze - złapcie mordercę grasującego w kurorcie :-) Gorąco polecam!

   Na dziś to wszystko, życzę Wam udanego weekendu i do zobaczenia w poniedziałek :-)
croak :-*


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz