wtorek, 27 grudnia 2016

50 dobrych filmów: 45-51 !!!! :-)

Cześć!

   Dziś mogę wreszcie zamknąć listę 50 dobrych filmów, jakie obejrzałam w 2016 roku (niekoniecznie tegorocznych). Przyznam, że w pewnym momencie zwątpiłam że się uda. Miałam lekki zastój w oglądaniu, a potem cokolwiek obejrzałam okazywało się gniotem. Udało się jednak nawet przekroczyć 50 i zapewniam Was, że wszystkie te tytuły są tak dobre, że żadnego nie usunęłabym w tej chwili z listy, stąd zestawienie musi zmienić nazwę na 51 dobrych filmów :-D

Morgan (2016)

źródło foto
Morgan to świetny horror science-fiction, reżyserowany przez Luka Scotta (syna Ridleya Scotta). Film opowiada o niezwykle zaawansowanej sztucznej inteligencji. Niby przewidywalny, ale... :-)

Midnight Special (2016)

źródło foto
Zdania na temat tego tytułu są podzielone. Ja zaliczam się do osób, którym bardzo przypadł on do gustu. Na pewno zapamiętam go na długo.

Identity (2003)

źródło foto
Mystery, thiller, kryminał... Jeśli złączymy cechy tych gatunków, powstanie taki, jaki od zawsze najbardziej kojarzy mi się z Johnem Cusackiem. Do tego Ray Liotta i jestem kupiona :-)

Time Lapse (2014)

źródło foto
Time Lapse to dowód na to, że nie trzeba mieć kosmicznego budżetu, żeby stworzyć fajne, wciągające science-fiction. Zdecydowanie polecam :-)

The Neon Demon (2016)

źródło foto
Film reżysera Drive, co w pierwszej kolejności skłoniło mnie do obejrzenia. Dość dziwny, abstrakcyjny, o przepięknych zdjęciach, którym przygrywa elektroniczna muzyka. The Neon Demon to dreszczowiec opowiadający o powierzchowności, o postrzeganiu piękna, o rywalizacji. Czasami zbyt odważny i szokujący, ale odnoszę wrażenie, że kobiety docenią go bardziej.

Before I Wake (2016)

źródło foto
Myślałam, że będzie to kolejny horror, taki niewyróżniający się. Okazało się, że bardziej fantasy niż horror i to fantasy w bardzo przyjemnym stylu. No i muszę to dodać - chłopczyk grający tu główną rolę dosłownie skradł mi serce :-))))

The Autopsy Of Jane Doe (2016)

źródło foto
Ten tytuł to nie tylko jeden z najlepszych horrorów, jakie widziałam w tym roku, a jeden z najlepszych horrorów, jakie widziałam w ogóle!!!! Pierwszy raz spotykam się z takim pomysłem i jestem pod ogromnym wrażeniem efektu :-) Jakim - nie powiem, obejrzyjcie sami.

   Piosenka na dziś: Tides From Nebula - "The Lifter"


   Na dziś to wszystko, życzę spokojnego wieczoru i do zobaczenia :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz