wtorek, 6 grudnia 2016

Opuszczone prosektorium part2

Cześć!

   Dziś zgodnie z obietnicą zabieram Was do wnętrza opuszczonego prosektorium.


Od razu uprzedzam, że jakoś zdjęć nie będzie najlepsza, będzie sporo grubego ziarna. Obiekt jest w środku absolutnie nieoświetlony, a zdjęcia z lampą błyskową jakoś nie oddają klimatu, jaki tam panuje. To, co dziś zobaczycie, to dokładnie taki obraz, jaki widziałam podświetlając sobie drogę latarką.
No dobra, dwiema latarkami. Chyba nie myślicie, że weszłabym tam sama :-D
Chętnym do zwiedzania radzę założyć jakieś buty, które zamierzacie zaraz wyrzucić. Albo kalosze... Wszędzie pełno jest śmieci, szkła, gruzu i metalowych elementów.

Przyznacie, że da się tu nakręcić niezły horror? Opuszczone placówki medyczne mają ogromny urok - z jednej strony ciekawe, z drugiej niesamowicie przerażające (chyba że ktoś nigdy żadnego horroru w życiu nie widział). Jednym z elementów, który wywarł tu na mnie największe wrażenie był stół. Takich stołów znajdziemy w kaplicy sporo, ale ten akurat tworzy wraz z pomalowaną ścianą niesamowitą scenerię.


I to, co chciałam koniecznie zobaczyć od środka - okrągłe okienka. Sami zobaczcie jaka jest różnica, kiedy zrobiłam zdjęcie z lampą:


A kiedy zdjęcia robiłam bez lampy:

To, co sprawia w środku, że po plecach przechodzą ciarki, to...zamurowane otwory. Wyobraźnia zaczyna działać :-)
Mimo dreszczy dochodzę do wniosku, że miejsce to idealnie nadaje się na...dom :-) Jest doskonale położone, na skraju parku, blisko centrum miasta, w środku jest naprawdę dużo przestrzeni, no i to piętro z okrągłymi okienkami - bajka :-) Wystarczy tylko porządnie wziąć się tu do roboty.


Jest jednak fragment budynku, który odpuściłam sobie przy zwiedzaniu.


To wejście w suficie prowadzące na poddasze. O nie, nie ma nawet mowy. Za dużo horrorów :-)
Nie weszłam również do piwnicy, która również została "otwarta" dla ciekawskich po drugiej stronie budynku. Jedynie zajrzałam tam obiektywem i jak dla mnie wystarczy :-)   Piosenka na dziś: Pink Floyd - "On The Turning Away"


   Na dziś to wszystko, życzę udanego dnia :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz