piątek, 2 grudnia 2016

W co gram #66 - Namariel Legends: Iron Lord

Cześć!

   Dziś kolejna gra i zaczynam sobie uświadamiać, że chyba dużo gram ;-) Tym razem przeniesiemy się do królestwa Namariel.

źródło foto
Kiedy instalowałam Namariel Legends, byłam przekonana że gra należy do gatunku HOPA. Co śmieszne, dopiero po przejściu 3/4 gry zorientowałam się, że czegoś tu brakuje. HOPA bez scen hidden object? Tak :-) Namariel Legends to przygodówka, utrzymana w stylistyce gier HOPA, jednak pozbawiona samych scen z ukrytymi obiektami :-)

źródło foto

Przenosimy się tu do bajkowego świata, zaatakowanego przez Iron Lorda. Nasz wuj - wynalazca - zostaje przez niego porwany i zmuszany do oddawania swoich pomysłów podłemu lordowi, które ten zamierza wykorzystać w przejęciu władzy. Towarzyszy nam robot zbudowany niegdyś przez wuja. To dzięki niemu możemy się dostać do miejsc, do których normalnie nie mielibyśmy dostępu. 
źródło foto
źródło foto
źródło foto
źródło foto
W grze napotykamy dużo innych robotów, stanowiących armię Iron Lorda, oraz różne dziwne istoty zamieszkujące krainę Namariel.

źródło foto
źródło foto
źródło foto
Zagadki są tu na średnim poziomie, wprawny gracz poradzi sobie z nimi bez problemu. 

źródło foto
źródło foto
źródło foto
Oprawa muzyczna to kilka zapętlonych ścieżek, które skądś już znam, jednak nie przeszkadzało mi to, bo w tle rozgrywki słucha się ich bardzo przyjemnie. Grafika nie powala, ale jest w porządku.
Klimat gry z jednej strony jest bardzo baśniowy, z drugiej mocno steam punkowy. Podoba mi się takie połączenie. Dla zbieraczy jest kolekcja achievementów do zdobycia, a w wersji premium dodatkowa przygoda, która zostaje odblokowana po przejściu podstawowej. Dodatkowo w zakładce extras w menu głównym możecie znaleźć pliki muzyczne, śliczne wygaszacze ekranu i tapety.

źródło foto
źródło foto
Oprócz dziennika, inwentarzu, latającego robota i przycisku "hint" mamy tu do dyspozycji również urządzenie, które pozwala nam czytać myśli istot, które nie potrafią się z nami porozumieć. Bardzo ciekawy pomysł twórców :-)

Podsumowując - Namariel Legends to tytuł niewiele wymagający i odpowiedni na zimne wieczory :-) Zdecydowanie mogę go polecić każdemu, kto lubi wciągające przygodówki :-) Link do gry w sklepie Steam znajdziecie tutaj.

   Na dziś to wszystko, życzę udanego weekendu i do zobaczenia.
croak :-*


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz