piątek, 23 grudnia 2016

W co gram #69 - 9 Clues: The Secret of Serpent Creek

Cześć!

   Dziś mam dla Was kolejną grę :-) Tym razem będzie to tytuł z 2013 roku - 9 Poszlak: Tajemnica Serpent Creek, wyprodukowana przez Tap It Games, a wydana przez Artifex Mundi, o którym już nieraz czytaliście w moich piątkowych recenzjach.

źródło foto
Tytuł ten to oczywiście HOPA, czyli dwuwymiarowa przygodówka z elementami ukryte obiekty i zagadkami, oraz mini gierkami. Wcielamy się w prywatną detektyw, ściągniętą przez swoją przyjaciółkę, reporterkę Helen do nadmorskiego Serpent Creek. Po przyjeździe okazuje się, że Helen zniknęła bez śladu, a mieszkańcy miasteczka uparcie twierdzą, że nigdy jej tam nie było.

źródło foto
źródło foto
źródło foto
W miasteczku wszyscy zachowują się co najmniej dziwnie i podejrzanie, od burmistrza, po każdego mieszkańca którego spotkamy na drodze. Dodatkowo co jakiś czas widzimy przedziwną postać, która ewidentnie coś kombinuje. Naszym zadaniem jest odnaleźć Helen, rozwikłać zagadkę ponurego miasteczka i powstrzymać szaleńców z sekty.

źródło foto
źródło foto
Dość już o fabule, przejdźmy do mechanizmów rozgrywki. Oprócz standardowych elementów takich jak sceny HO, łamigłówki i mini gierki, w grze występuje tzw. śledztwo. Polega ono na znalezieniu poszlak w miejscu zbrodni, które następnie pomogą nam zrekonstruować wydarzenia. Bardzo podobało mi się charakterystyczne tło muzyczne przy szukaniu poszlak. Ponieważ akcja gry osadzona jest w latach 50-tych, w klimatach detektywistycznych, jest to muzyka do złudzenia przypominająca mi ścieżkę dźwiękową z L.A. Noire, którą po prostu uwielbiam :-)

źródło foto
źródło foto
Przedmioty w scenach hidden object są wypisane na liście, a dla zbieraczy gra oferuje też znajdźki w postaci pytajników. Jak zwykle mamy do czynienia z przepięknymi obrazami malowanymi ręcznie w aż 40 lokacjach. Do wyboru standardowo 3 poziomy trudności.

źródło foto
źródło foto
źródło foto
Podsumowując, 9 Poszlak: Tajemnica Serpent Creek to idealny tytuł na zimowe wieczory i nie tylko :-) Zdecydowanie mogę ją polecić każdemu fanowi przygodówek i zagadek kryminalnych. Niezwykły klimat gry, przyjemna oprawa, zarówno wizualna jak i dźwiękowa sprawią, że na pewno nie będzie to ostatni tego typu tytuł, po jaki sięgniecie :-)
Link do gry w serwisie Steam macie tutaj.

   Życzę wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt i do zobaczenia w poniedziałek :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz